Rubriky | Občane braň se!, Svět

Tags | ,

DARPA: Robot vypadající jako člověk (VIDEO)

Zveřejněno 13 dubna 2013 autorem FreePub

V Pentagonu se bojoví roboti stávají realitou.

Agentura pro výzkum pokročilých obranných projektů (DARPA) [jejich web] uveřejnila video projektu, který již delší dobu běží. Robot Protection Ensemble Test Mannequin, neboli PETMAN, je v hlavní roli tohoto videa a mohl by být děsivý pro všechny povstalce, jakmile by byl nasazen na bitevním poli.

PETMAN je dvounohý robot, předchozí testy ukázaly, že má schopnost chodit do schodů a dokonce dělat kliky.

Vědci z Boston Dynamics [jejich web] uveřejnili video, na kterém je PETMAN od hlavy až k patě oblečený v maskáčích a běhá na místě v laboratoři. Později se ve videu ukazuje, že jde o robota, hromadu drátů a kovů.

PETMAN je na videu oblečen v technologicky pokročilém ochranném maskáčovém oblečení, které je navržen tak, aby chránilo vojáky – ať už reální nebo robotické – před nebezpečnými chemickými látkami.

„PETMAN má ve své kůži zabudované senzory, které zachytí veškeré chemikálie unikající procházející skrz oblek. Kůže také uvnitř oděvu udržuje mikroklima pocením a regulací teploty,“ vysvětluje Boston Dynamics.

Robot umí sám udržovat rovnováhu, volně se pohybovat, chodit a dělat celou řadu gymnastických cviků – a to vše, když je mezitím vystaven bojovým chemickým látkám.

„Samozřejmě je pro PETMANa nezbitný agilní pohyb k simulaci toho, jak voják namáhá ochranný oděv v reálných podmínkách,“ dodává Boston Dynamics. „Robot má tvar a velikost běžného člověka, jde o prvního antropomorfního robota, který se dynamicky pohybuje jako skutečný člověk.“

PETMAN zvládá různé věci, co plánuje DARPA dále? To je pravděodobně přísně tajné, ale kritici vědecké laboratoře ministerstva obrany tvrdí, že takové projekty mění tvář války od lidí směrem k robotům.

Částečný překlad článku Pentagon’s DARPA reveals their most human-like robot yet
rt.com/usa/darpa-petman-the-robot-515

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat