Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Denver zlegalizoval užití marihuany na soukromém pozemku

Zveřejněno 12 prosince 2013 autorem FreePub

Městská rada Denveru (Colorado) v pondělí odhlasovala obyvatelům kouření marihuany na soukromém pozemku.

Podle ABC 7 rada hlasovala 10 ku 3 ve prospěch povolení kouření na předzahrádkách a balkónech dva týdny poté, co prošel zákaz užití marihuany, pokud by bylo vidět nebo cítit jinými obyvateli. Nové opatření je konečné a také zakazuje držení marihuany lidmi pod 21 let.

Podle nových pravidel osoba pod 21 let držící marihuanu dostane pokutu 150 dolarů. Za takový opakovaný přestupek by osoba dostala 500 dolarů pokuty a poté za každé další porušení pokutu 999 dolarů.

1. ledna 2014 se stanou Colorado a Washington prvními státy v USA, které legalizují rekreační užívání marihuany. Denver nadále diskutuje a vyvíjí právní předpisy o marihuaně, radní Charlie Brown řekl, že takové úpravy budou pokračovat i po legalizaci.

>> Uruguay zlegalizoval prodej a produkci marihuany [VIDEO]
>> Maroko usiluje o legalizaci pěstování a vývozu marihuany
>> Lékařská marihuana možná léčí osteoporózu

Zatím v Denveru více než 100 obchodů požádalo o povolení k prodeji marihuany, ale město očekává, že své dveře jich otevře k 1. lednu méně než dvanáct. Radní opravdu neví, jestli je město připraveno vypořádat se s takovou významnou událostí, ale policejní šéf Robert White řekl, že policisté budou po ruce v případě potřeby.

Za 22 dní se obraz našeho města a státu změní,“ řekl pro Denver Post. „Někteří tím nebudou potěšeni a někteří budou. Budeme se dívat velmi pozorně, co se bude dít…Pokud bude potřeba provést nějaké úpravy, provedeme je.

Rada města navíc zavedla omezení na počet rostlin, které si může jedinec pěstovat. Každému obyvateli je dovoleno pěstovat až šest roslin a maximálně dvanáct rostlin na domácnost. Podle radní Jeanne Rob jsou tyto parametry na místě a nebude se na ně zaměřovat jako na trestné činy.

Nebude to jako policejní stát, kde policisté budou vcházet dovnitř a prohledávat váš dům,“ řekla pro Denver Post. „Budeme se řídit stížnostmi.

>> Lékařská marihuana se stává senzačním lékem proti rakovině
>> Marihuana ohrožuje farmaceutický průmysl léků proti bolesti
>> Způsobuje marihuana rakovinu? Vědci tvrdí, že marihuana proti rakovině bojuje

 

Překlad článku Denver legalizes marijuana for use on private property
rt.com/usa/denver-legalizes-marijuana-private-property-025/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat