Deset chemických útoků Spojených států, které svět ignoruje

Zveřejněno 13 září 2013 autorem FreePub

USA vyhrožují Sýrii, přesto ony samy mají „máslo na hlavě.“

Nad Sýrií se objevuje hrozba války kvůli údajnému použití chemických zbraní. Jeden prominentní spisovatel uvádí deset chemických útoků Spojených států a jeho spojenců proti civilistům.

Wesley Messamore, který publikuje na svém webu Policymic.com, nejprve uvádí chemické útoky americké armády ve Vietnamu. Během téměř deseti let použil Američané 75 milionů litrů chemikálií.

>> Policymic: 10 Chemical Weapons Attacks Washington Doesn’t Want You to Talk About

„Vietnam odhaduje, že v důsledků deset let trvajícího chemické útoku bylo 400 000 lidí zabito nebo zmrzačeno, 500 000 dětí se narodilo s vrozenými vadami a 2 miliony lidí trpí rakovinou nebo jinou nemocí,“ napsal Messamore.

Messamore uvedl, že americká armáda použila bílý fosfor – hrůznou zápalnou chemickou látku, kvůli které lidské tělo roztaje – proti povstalcům v roce 2004 v iráckém městě Fallúdža.

Obyvatelé Fallúdži a američtí vojáci v televizním rozhovoru odhalili, jak „vláda Spojených států bez rozdílu shazovala hořící bílý fosfor na irácké město, ženy a děti se roztavily k smrti.“

V Iráku v roce 2003 zasvinila americká armáda životní prostředí municí z ochuzeného uranu, který je toxickým jaderným odpadem.

„V důsledku ochuzeného uranu se více než polovina dětí narozených v roce 2007 ve Fallúdže narodila s vrozenými vadami,“ napsal Messamore.

Na počátku 50. let 19. století vypouštěla americká armáda do vzduchu v St. Louis jemný prášek ze zinku a kadmia – pod záminkou ochrany proti ruským útokům.

>> Město New York umožňuje lékařům předepisovat čerstvé ovoce a zeleninu k léčbě obezity
>> Vědec a bývalý zastánce GMO mluví o nebezpečí GMO
>> 10 důvodů, proč nepotřebujeme GMO potraviny

„Od doby těchto testů se u alarmujícího počtu obyvatel objevila rakovina.“

Messamore také zdůraznil použití slzného plynu a dalších chemických dráždivých látek policií proti hnutí demonstrantů Occupy v roce 2011 a chemický útok podobnými látkami, který provedla FBI na muže, ženy a děti při obléhání Waco v roce 1992.

Messamore dále obvinil americkou armádu ze smrti stovek tisíců japonských civilistů během druhé světové války, zdůraznil především atomové bombardování japonských měst Hirošima a Nagasaki v roce 1945.

Nezapomněl zmínit pomoc CIA bývalému iráckému diktátorovi Saddámu Husajnovi při chemickém bombardování Íránců a Kurdů v roce 1988, kdy probíhala válka mezi Irákem a Íránem.

Jako desátý případ Meassamore řekl, že Izrael zaútočil na palestinské civilisty bílým fosforem mezi roky 2008 a 2009.

Washington se snaží zajistit podporu pro vojenskou akci proti Sýrii kvůli obvinění, že syrská vláda použila chemické zbraně.

OSN, Írán, Rusko a Čína vyjádřily silný odpor k plánu USA zaútočit na Sýrii.

>> Pět nejčastějších mýtů o GMO odhaleno
>> Monsanto bylo zvoleno korporátním zlem roku 2013
>> Tajná historie Monsanta: Agent Orange a mrzačení nevinných Vietnamců

Překlad článku 10 chemical attacks Washington tends to ignore
www.presstv.ir/detail/2013/09/09/322922/journalist-reveals-us-chemical-attacks

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat