Rubriky | Afrika

Do Mali dorazili britští vojáci

Zveřejněno 28 března 2013 autorem FreePub

V Mali mezitím zuří válka.

Tuto informaci oznámilo britské ministerstvo obrany.

Čtyřicet britských vojáků, kteří jsou součástí týmu celkem 500 vojáků z evropských zemí, pomůže rozvíjet schopnosti malijské pěchoty a dělostřelectva, uvedlo ve středu ministerstvo obrany.

Poznámka překladatele: Další články na téma Mali naleznete >> zde

Dodalo, že se vojáci nepřipojí k francouzským vojskům v boji proti bojovníkům, kteří ovládají sever Mali.

„Prostřednictvím této mise budeme podporovat vládu Mali v boji proti násilnému povstání, které nejen narušilo jejich zemi, ale také představuje jasnou hrozbu pro naše národní zájmy zde ve Velké Británii,“ prohlásil britský ministr obrany Philip Hammond.

„Britská podpora mise v Mali – včetně pomoci při školení, logistice a dohledu – zdůrazňuje impozantní flexibilitu našich ozbrojených sil. Britští vojáci nebudou nasazeni v boji.“

Francií vedená válka v Mali způsobila vážnou humanitární krizi v severních oblastech země a přemístila tisíce lidí, kteří nyní žijí v žalostných podmínkách.

Obyvatelé severního Mali tvrdí, že francouzská válka a vládnoucí junta blokují tok humanitární pomoci o válkou postižených oblastí. Dále tvrdí, že blokáda francouzských a malijských vojáků maří činnost zdravotnických pracovníků v několika uprchlických táborech. Většina táborů má katastrofální nedostatek nezbytných potřeb, jako jsou potraviny a léky.

Francie zahájila válku 11. ledna pod záminkou zastavení postupu bojovníků, kteří ovládají sever Mali. USA, Kanada, Británie, Belgie, Německo a Dánsko řekly, že podpoří francouzskou válku v Mali.

1. února Amnesty Intrenational uvedla, že se v Mali vyskytla „vážná porušování lidských práv,“ včetně zabíjení dětí.

Překlad článku British troops arrive in Mali as French war goes on
presstv.ir/detail/2013/03/27/295458/british-troops-arrive-in-mali

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat