Dokument CIA: USA lhaly o použití biologických zbraní v Korejské válce

Zveřejněno 12 prosince 2013 autorem FreePub

Informaci odtajnil dokument americké CIA.

Dokument z 6. července 1953 a odtajněný v březnu 2006 uvádí, že americká vláda lhala o svém údajném tlaku na přezkum ze strany OSN týkající se obvinění z použití biologických zbraní.

Podle dokumentu, který je „Memorandum konverzace“ nebylo vyšetřování tvrzení Sovětů, Číňanů a Severokorejců o použití biologických zbraní Washingtonem během války v letech 1950 až 1953 bráno vážně.

Dokument ukazuje, že američtí psychologičtí experti měli potíže s přesvědčením akademiků, aby podpořili jejich kritiku zjištění Mezinárodní vědecké komise (ISC), kterou podporovala Rada světového míru (World Peace Council), které podpořili Sověti, Číňani i Severokorejci, že Spojené státy použily v Koreji biologické zbraně. Zjištění byla podpořena doznáním řady amerických válečných zajatců.

>> Deset chemických útoků Spojených států, které svět ignoruje
>> Americká vláda tajně vstřikovala do svých občanů plutonium
>> Američtí vojenští lékaři se účastnili mučení vězňů

Dokument tvrdí, že „skutečné vyšetřování“ nebylo nikdy provedeno, protože by jinak ukázalo, že nekonvenční vojenské operace by způsobily „psychologické a stejně tak vojenské škody“ na USA.

V roce 1952 komise Mezinárodní asociace demokratických právníků (IADL) vydala zprávu o chemickém boji poté, co navštívila Severní Koreu, aby přezkoumala obvinění z válečných zločinů.

„Americká letadla při různých příležitostech použila dusící a další plyny a chemické zbraně nejméně od 6. května 1951,“ napsala komise IADL.

„Komise se podívala na očitého svědka a znaleckou výpověď. Vyšetřování a pitevní výsledky argumentují, že nějaká chemikálie použita byla, měla nepříjemný pach připomínající chlor…V postižené oblasti bylo zjištěno, že tráva zhnědla, věci obsahující slitinu mědi získaly modrozelenou barvu a prsteny ze stříbra zčernaly.“

Američtí historikové radě mlčí o problematice chemického boje nebo obvinění zcela zamítají.

>> Americká armáda tajně sprejovala radioaktivní částice v St. Louis
>> Fluoriduje se voda u nás v České republice?
>> Uruguay zlegalizoval prodej a produkci marihuany [VIDEO]

 

Překlad článku US lied about BW use in Korean War: CIA document
www.presstv.ir/detail/2013/12/11/339420/us-lied-about-bw-use-in-korean-war/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat