Dostojí Andrej Babiš svým slibům před celým národem?

Zveřejněno 22 září 2013 autorem FreePub

Zaváže se Andrej Babiš svým podpisem před celým národem, že pro nás bude pracovat, nebude lhát a nebude krást?

Ve čtvrtek 19. září jsem se šel s kolegou (natáčel na kameru) podívat na meeting Andreje Babiše a jeho politického hnutí ANO 2011 v Hradci Králové. Předem jsem si připravil několik otázek na něj a jednu na Martina Stropnického, který na tomto meetingu také vystoupil. Vzhledem k tomu, jak akce probíhala, jsem měl možnost mluvit do mikrofonu pouze jednou a tak položit mou otázku.

Kvůli problémům s naší vlastní kamerou máme nahranou pouze odpověď Andreje Babiše. Čekáme, až ANO uveřejní video ze setkání, zatím jsem se pokusil sestavit co nejpřesněji moji otázku:
„Pane Babiši, v září 2011 jste v show Jana Krause uvedl, že nechcete jít do politiky, že byste nebyl dobrý politik. Letos v září jste v rozhovoru pro Novinky.cz uvedl, že jen hlupák nemění své názory. Jak mi tedy pane Babiši zaručíte, že splníte své sliby, jak mi zaručíte, že potom nezměníte názor?“

Odpověď Andreje Babiše je následující:

Já jsem se domníval na začátku, že jsem první … já jsem začal říkat tu pravdu, kterou všichni říkali po hospodách. V září 2011 konečně ty média to řekly a potom jsem založil to sdružení, hnutí a myslel jsem si, že někoho najdu, který by byl lídr. Já jsem přemlouval Teličku dva roky, on má tradici, byl to politik, je to určitě lepší rétor než já.

Přemlouval jsem Janečka z nadačního fondu tři roky, aby založil stranu, je mladý, má lepší kádrový profil než já, taky nechtěl. Takže jsem hledal hledal a v podstatě nikoho jsem nenašel. A myslel jsem si, že nebudu kandidovat, že teda můžu být stranou, a toto mi vysvětlil, že to není možný, že pokud do toho nepůjdu v první linii, tak ti lidi tomu neuvěří.

No a jsem tam, takže jsem sám překvapenej, kam jsem se to dostal a v podstatě jsem změnil názor, já si myslím, že je to dobře. A jestli mi můžete věřit… no tak tady sedí pan Harant, který mě zná od roku 92. A všichni zemědělci mě znají v této zemi a všichni bankéři. A v byznyse děláme na podání ruky a vy můžete někoho podvést v byznyse dvakrát, napoprvně a naposledy, ale všichni si to řeknou a vy jste skončil, jste nedůvěryhodný.

A to je úplně jiný svět ta politika, pokud já bych něco v tom parlamentě, když teda budu bohužel tím politikem, nebo už sem asi, nevim, něco udělal špatnýho, tak já jsem ochoten, pokud nevim televize Nova umožní přenos před Ordinací v růžové zahradě a přijde notář tak já to podepíšu. Budou na to koukat dva miliony Čechů a já se zavážu před celým národem, že budu pro vás pracovat a nebudu lhát a nebudu krást, strašně jednoduché, nikdo to neřekl doposud.

Dodrží Andrej Babiš to, co řekl, a podepíše se před kamerami za účasti notáře? Co přesně by měl obsahovat dokument, který údajně podepíše? Co na to říkáte?

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat