Druhé největší nizozemské město zakázalo Monsantův Roundup

Zveřejněno 29 července 2013 autorem FreePub

Znepokojení občané provedli významnou změnu pro budoucnost sebe a svého města.

Někteří cynici odepsali občanské aktivity, včetně petic a demonstrací. Nevěřili, že by takové malé snahy mohly něco změnit. Ale více než 600 000 lidí z nizozemského města Rotterdam nesouhlasí. Jejich úsilí, které začalo peticí, vedlo k „zelené“ iniciativě ve městě, včetně zákazu vlajkového produktu Monsanta jménem Roundup.

Petiční kampaň má název „Netoxické chodníky pro naše děti„. S podporou nizozemské strany zelených dosáhli znepokojení občané významné změny ve svém městě.

Jak víme, Roundup (glyfosát) je nebezpečný pesticid, který se používá po celém světě. Ačkoli se Monsanto snaží, abychom se ho nebáli, výzkumy tvrdí opak. Ve skutečnosti je glyfosát spojován s řadou zdravotních problémů, včetně těch respiračních, s poškozením buněk a dokonce i s rakovinou.

>> Glyfosát z Roundupu nalezen v moči Evropanů
>> Monsanto bylo zvoleno korporátním zlem roku 2013
>> Nejprodávanější herbicid od Monsanta způsobuje neplodnost

„Je to špatná věc a jsem rád, že jsme se ji zbavili,“ řekl Emile Cammeraat, stranický vůdce strany zelených v městské radě. „Výrobce Monsanto také poskytuje geneticky upravená semena, vlastní rostliny Monsanta jsou jedinou věcí, kterou Roundup nezabije. V takové obchodní čtvrti, v jaké chcete být, jednoduše Roundup není nutný, protože existují organice [bio] alternativy.“

Globální spotřebitelé se stávají moudřejšími a ví o nebezpečí Roundupu a geneticky modifikovaných semen, které mu mají odolat. Nechtějí, aby se globální nabídky potravin zmocnili korporace jako Monsanto a tak začalo růst hnutí odporu po celém světě. Problém je získat dostatek lidí ke skutečným akcím proti těmto korporacím a proti místním a státním zákonodárcům, kteří je podporují.

Kolektivně byli lidé v Rotterdamu schopni dokázat toho, že jejich hlasy byly vyslyšeny a v podstatě eliminovali glyfosát ze svého životního prostředí. Neexistuje žádný důvod, proč by to tak nemělo být i v jiných městech na světě.

Nedávno americká vláda rozhodla o zvýšení povoleného množství glyfosátu v potravinových plodinách v USA, zatímco je na jiných místech světa glyfosát zakazován. Nové pravidlo umožňuje ještě větší využití této škodlivé látky. Tyto limity jsou prospěšné pouze pro zájem jednoho subjektu, a americký lid to není, je to Monsanto – obří korporace, která vydělává miliony na geneticky modifikovaných plodinách a ničení zemědělství i s lidským zdravím.

Kromě zákazu Roundupu poskytne zelená iniciativa v Rotterdamu nové parky a hřiště a dokonce se město bude podílet na výsadbě ovocných stromů. K dispozici bude více květin a životní prostředí pro podporu včel a volně žijících zvířat. Městští obyvatelé tak budou moci do přírody bez obav z kontaminace chemikálie od Monsanta.

Překlad článku Second-Largest Dutch City Bans Monsanto’s Roundup Herbicide
www.naturalsociety.com/second-largest-dutch-city-bans-monsantos-roundup

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.