Rubriky | Evropa

Ekonomická krize dohání Italy k sebevraždám

Zveřejněno 05 srpna 2013 autorem FreePub

Uvedl to představitel italského zdravotnictví.

„Pozorujeme, že někteří sebevrazi hlásí ekonomické problémy, selhání v práci, nezaměstnanost nebo hodně dluhů,“ řekl v sobotu Maurizio Pompili, ředitel Centra pro prevenci sebevražd v nemocnici Sant’Andrea.

Pokračoval s tím, že jeden z jeho pacientů je podnikatel, který „na prvním setkání řekl, že je hlavním problémem obrovský dluh 36 milionů eur…byl rozhodnut spáchat sebevraždu.“

Nedávná zpráva o lidských právech odhalila, že počet sebevražd souvisejících s ekonomikou se v v Itálii zvýšil v prvním kvartálu 2013 o 40% oproti loňskému kvartálu.

>> Ztracená generace aneb Vysoká nezaměstnanost mladých lidí
>> Zdraví Evropanů se zhoršilo kvůli úsporným opatřením

Itálie prochází největší recesí od druhé světové války, země se snaží vyrovnat s vysokou nezaměstnaností v návaznosti na provádění náročných úsporných škrtů.

Nejnovější údaje zveřejněné Italskou obchodní, průmyslovou, řemeslnou a zemědělskou komorou ukazují bezprecedentní nárůst nezaměstnanosti, která v květnu dosáhla rekordní výše 12,2% uprostřed osmého kvartálu recese – a ta je v Itálii nejdelší za posledních 60 let.

Italský statistický úřad uvedl, že oproti roku 2012 vzrostla nezaměstnanost o 5,7%, přibyly tak 4 miliony lidí bez práce.

Úřad zjistil, že téměř jeden milion lidí opustil trh práce z důvodů propouštění kvůli nadbytečnosti a odchodům do důchodu.

Itálie spadla do recese poté, co její ekonomika poklesla o 0,2% ve třetím kvartálu roku 2011 a o 0,7% ve čtvrtém kvartálu téhož roku. Během posledních deseti let byla Itálie nejpomaleji rostoucí ekonomikou v eurozóně.

Italové pořádají protesty proti vysoké nezaměstnanosti, ekonomickému neštěstí a utrpení kvůli sérii vládních úsporných balíčků z nedávné minulosti.

Překlad článku Economic woes force Italians to commit suicide, Italian health official says
www.presstv.ir/detail/2013/08/04/317170/economy-forces-italians-to-suicide

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat