Rubriky | Evropa

EU varuje před rostoucím politickým extrémismem

Zveřejněno 02 února 2013 autorem FreePub

Úředník Evropské unie varoval před rostoucími extrémistickými politickými hnutími.

Komisařka Vnitřních záležitostí EU Cecilia Malmstrom v úterý vyzvala představitele Evropské unie, aby přijali další opatření proti řadě politických vůdců, kteří projevili nacionalistické tendence nebo silný postoj proti kulturní rozmanitosti.

„Od druhé světové válce nebylo nikdy tolik extrémistických politických hnutí ve volených parlamentních shromážděních. V některých státech máme dokonce zvolené neonacisty,“ řekla Malmstrom. „Pokud bude tento trend pokračovat, můžou příští evropské volby v roce 2014 posílit tyto síly a my bychom neměli podceňovat, co to bude znamenat pro evropský projekt,“ dodala.

Připomínky přišly uprostřed konferenci na vysoké úrovni o Radicalization Awareness Network (RAN) v Bruselu nad tím, jak zabránit útočným „osamělým vlkům“ ve vytváření radikální víry.

Malmstromová vyjádřila důležitost budování povědomí a debat o radikalismu v politických stranách, volby v roce 2014 do Evropského parlamentu se blíží.

RAN byla založena v EU v roce 2011 těsně poté, co Anders Behring Breivik zabil v Norsku 77 lidí kvůli extremistické víře proti přistěhovalectví. Malmstromová řekla, že extrémní politické skupiny „poskytují kyslík“ a stimulují lidi náchylné k agresivnímu chování a působí jako „semeniště pro ideologií motivované násilí.“

„Musíme čelit této propagandě. Musíme se postavit pro těmto hlasům nenávisti a xenofobie,“ naléhala.

Překlad článku EU warns of mounting extremist political movements in Europe
presstv.ir/detail/2013/01/29/286243/eu-warns-of-mounting-extremism-in-europe

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat