Rubriky | Evropa

Eurostat: Čtvrtina Evropanů čelí chudobě [VIDEO]

Zveřejněno 10 prosince 2013 autorem FreePub

Více než 124 milionů lidí v EU žije pod hrozbou chudoby a sociálního vyloučení.

Informaci odhalila zpráva statistického úřadu Evropské unie Eurostat.

V loňském roce 124,5 milionů lidí, neboli 24,8% evropské populace, bylo ohroženo chudobou a sociálním vyloučením ve srovnání s 24,3% v roce 2011 a 23,7% v roce 2008, uvedl Eurostat v dokumentu uveřejněném minulý týden.

Údaje zahrnují lidi, kteří spadají do alespoň jedné kategorie: ohrožení chudobou, silná materiálová deprivace a žití v domácnosti s velmi nízkou intenzitou práce.

Bulharsko 49%, Rumunsko 42% a Lotyšsko 37% jsou na vrcholu seznamu, následuje Řecko, Litva a Maďarsko. Nizozemí a Česká republika mají oba 15%, Finsko 17%, Švédsko a Lucembursko 18%.

Dokonce i zakládající země Evropské unie jako Itálie bojují s chudobou víc než kdy jindy. Zhruba 18,2 milionů Italů se potýká s chudobou a to je proporcionálně 29,2% populace.

Italská ekonomika prochází nejdelší recesí od druhé světové války, více než 12% dospělých je nezaměstnaných, 4 z 10 mladých lidí nemá práci. O bezdomovcích neexistují žádné oficiální údaje.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

>> Eurostat: In 2012, a quarter of the population was at risk of poverty or social exclusion
>> Tisíce Britů potřebují almužny od charity
>> V USA je o 3 miliony více chudých, než tvrdí oficiální údaje

Marco, 46 let, pracoval jako pizzaiola (dělal pizzy), mnozí Italové to považovalo za „zlatou dovednost,“ která vždycky našla v Římě uplatnění. Nicméně pro Marca to neplatí, jednoho dne dostal padáka a od té doby nemá práci. Již čtyři roky žije na ulici a říká, že vidí jen malou šanci na to, že by získal zpět svůj život.

Když žijete na ulici, je přežití to, co vám zabere nejvíce času. Osprchovat se je velká výzva. Trvá tolik času, abyste se sami o sebe postarali. Na konci dne jste vyčerpaní a v depresi,“ řekl pro RT.

Jak roste počet těch, kteří potřebuje pomoc, stále více Italů se obrací na charitu a humanitární pomoc.

Pietro Zezza je dobrovolník v Caritas Food Emporium v Římě – místo, kde lidé mohou dostat jídlo zdarma.

Před dvěma lety jsme zde měli 55% cizinců a 45% Italů,“ řekl. „Nyní sem chodí 65% Italů a 35% cizinců. Takže čísla se obrací.

Potraviny z regálů tohoto „obchodu“ jsou dávány výměnou za vody, které dostávají rodiny s nízkými příjmy od globální charitativní sítě Caritas. Většina potravin je blízko doby spotřeby s výjimkou potravin, které jsou speciálně označeny.

Charita volá na poplach – zdůrazňuje, že zhruba jedna třetina italských dětí je nyní ohrožena chudobou a chybí jim základní příležitosti, jako jsou například potraviny bohaté na bílkoviny, topení a oblečení.

>> OSN trápí globální podvýživa [VIDEO]
>> Červený kříž: 43 milionů Evropanů nemá dostatek jídla [VIDEO]
>> Úsporná opatření nutí řecké bezdomovce žít v jeskyních

 

Překlad článku Quarter of Europeans face poverty – Eurostat
rt.com/news/poverty-eurostat-italy-eu-911/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat