Rubriky | Evropa

Evropská krize udeřila na italské výrobní kapacity

Zveřejněno 13 června 2013 autorem FreePub

Krize nutí italské firmy rušit tisíce pracovních míst.

Podle údajů zveřejněných v poslední době italským průmyslovým sdružením Confindustria zničil hospodářský pokles 15% výrobních kapacit země.

Čtěte také: [Nezaměstnanost italské mládeže dosáhla 36-letého rekordu]

Ekonomické problémy v letech 2009 až 2012 vedly k zavření 55 tisíc výrobních firem a ke ztrátě zhruba 539 tisíc pracovních míst ve výrobě.

Minulý týden šéf Confindustria, Giorgio Squinzi, varoval před tímto problémem a řekl: „Je to problém, který je potřeba řešit, protože jakmile budou podniky zavřeny, tak se znovu neotevřou.“

Také dodal, že „italské společnosti budou zřejmě nuceny snížit počet pracovních míst v příštích měsících.“

A to vše v době, kdy italská míra nezaměstnanosti dosáhla 36-letého rekordu.

Italský národní statistický úřad Istat minulý měsíc oznámil, že míra nezaměstnanosti lidí ve věku 15 až 24 let dosáhla v dubnu 40,5%, jde o nejvyšší míru nezaměstnanosti od roku 1977.

Nezaměstnanost v dubnu prudce stoupla na 11,9%, uvedl Istat.

Italové pořádali protesty proti vysoké nezaměstnanosti, ekonomickým problémům a utrpení kvůli sérii vládních úsporných balíčků uložených v nedávné minulosti.

Vláda tvrdí, že jsou reformy zapotřebí k vytváření pracovních míst, zvýšení hospodářské soutěže a ke snížení nákladů v ekonomice.

Itálie zažívá recesi od doby, co její ekonomika poklesla o 0,2% ve třetím čtvrtletí roku 2011 a o 0,7% ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011.

Evropa spadla do finanční krize na počátku roku 2008. Zhoršující se dluhová krize přinutila vlády EU přijmout tvrdá úsporná opatření a ekonomické reformy, které spustily případy sociálních nepokojů a masivních protestů v mnoha evropských zemích.

Čtěte také: [Nezaměstnanost italské mládeže dosáhla 36-letého rekordu]

Překlad článku Europe crisis hits Italy manufacturing capacity
presstv.ir/detail/2013/06/09/308028/europe-crisis-hits-italy-manufacturing

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich