Rubriky | Evropa

Evropská unie směřuje k rozpadu

Zveřejněno 05 února 2013 autorem FreePub

Analytik tvrdí, že členské státy Evropské unie se nedohodnou ohledně příštího unijního sedmiletého rozpočtu.

Toto dláždí cestu k rozpadu unie.

„…Když jsme v recesi, když jsou vrcholem agendy pro většinu zemí úsporná opatření, rozpočtové škrty a snaha o splacení dluhu, pak je nepravděpodobné, že budou lidé souhlasit se stimulačním balíčkem za bilion pro Evropskou unii. řekl Simon Dixon, výkonný ředitel Bank to the Future.com.

Německá kancléřka Angela Merkelová v sobotu řekla, že si nebyla jistá „zda budou jednání úspěšná,“ naléhala na členy EU, aby spolupracovali na dosažení dohody, protože jsou státy EU rozděleny co se týče bilionového (eur) rozpočtu pro období 214 až 2020.

Dixon popsal tyto poznámky Merkelové jako „opravdu poctivé“, řekl, že EU se ponoří do ještě horší ekonomické situace v roce 2013 a zažije první odchody států.

„Tlak bude ještě horší jak se blíží zhoršení ekonomiky v roce 2013 a více rozpočtů bude vyžadovat finanční injekce,“ řekl. „Předpovídám, že letos zažijeme první z odchodů z Evropské unie, což bude mít pravděpodobně dominový efekt na ostatní.“

Ve čtvrtek a v pátek se v Bruselu sejdou představitelé EU a podruhé se pokusí dosáhnout dohody ohledně sedmiletého rozpočtu. Vedoucí představitelé EU se poprvé setkali na summitu loni v listopadu, ale nedokázali dosáhnout dohody. Většina států údajně podpořila zvýšení rozpočtu, ale země jako Velká Británie, Švédsko a Nizozemí jsou proti zvýšení výdajů EU.

Evropa se ponořila do finanční krize na začátku roku 2008. Insolvence nyní ohrožuje těžce zadlužené země jako Řecko, Portugalsko a Španělsko. Zhoršení dluhové krize donutilo vlády Evropské unie přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily případy sociálních nepokojů a masivní protesty v mnoha evropských zemích.

Překlad článku EU moving towards break-up: Analyst
presstv.ir/detail/2013/02/03/287108/eu-moving-towards-breakup

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat