Evropský domeček z karet se zhroutí

Zveřejněno 13 února 2013 autorem FreePub

Následuje výňatek z našeho posledního vydání Private Wealth Advisory.

V něm jsme nastínili, jak se hospodářství Evropské unie začíná znovu hroutit, přesně v okamžiku, kdy jsou Španělsko, Itálie a Řecko stále zapleteni do velkých korupčních skandálů.

Evropa je jako domeček z karet, který se blíží ke kolapsu, ti zodpovědní za řešení krize (premiéři, finančníci a hlava Evropské centrální banky Mario Draghi) byli všichni v poslední době zapleteni do korupčních skandálů.

Ve Francii socialistický Francois Hollande opět ukázal, že socialismus nefunguje, když se žene za bohatými a snaží se zvýšit veřejný sektor … když veřejný sektor již teď tvoří 56% francouzské zaměstnanosti.

Francie již trpěla nedostatkem konkurenceschopnosti. Nyní, když bohatí podnikatelé prchají ze země (což znamená vyschnutí investic), se ekonomika začala hroutit. První náznak přišel z Německa. Jak jsme uvedli před několika měsíci, Německo připravilo pracovní skupinu pro přezkoumání dopadu ekonomického kolapsu ve Francii. Další suverénní stát EU, Německo, také zažívá zpomalení ekonomického růstu.

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble požádal panel poradců, aby se podíval na reformní návrhy Francie, obává se, že by slabost ve druhé největší ekonomice eurozóny mohla negativně ovlivnit Německo a celou eurozónu. Dva úředníci mluvící pod podmínkou anonymity řekli agentuře Reuters, že Schäuble požádal radu ekonomických poradců německé vlády, známou jako „moudří muži“, aby zvážila vypracování zprávy o tom, co by měla Francie dělat…

„Největším problémem v současné době v eurozóně již není Řecko, Španělsko nebo Itálie, ale Francie, protože neprovedla nic, aby skutečně obnovila svou konkurenceschopnost, a dokonce jdou její čísla v opačném směru,“ řekl ekonom Feld, který je členem panelu poradců.

„Francie potřebuje reformy trhu práce, je to země eurozóny, která funguje každým rokem méně, tak jak myslíte, že z toho mají být nějaké výsledky? Věci nebudou fungovat, pokud nebude další úsilí.“

Tyto obavy Německa se ukázaly být opodstatněné, nedávné údaje o francouzské ekonomice jsou strašné.

Prodej aut v roce 2012 klesl o 13% oproti roku 2011. Prodej stávajících domů mimo Paříž klesl o 20% meziročně ve třetím čtvrtletí 2012. Prodej nových domů klesl o 25%.

Od té doby, co začala krize EU v roce 2008, byly Německo a Francie země, které zabránily implozi. Skutečnost, že Francie nyní čelí ekonomické implozi nevěstí nic dobrého pro budoucnost eura a Evropské unie.

Německá ekonomika byla těžce zasažena krizí eurozóny krize v posledním čtvrtletí loňského roku, ekonomika klesá více než kdykoliv během posledních třech let, zpomaluje se tradičně silné export a investice, uvedl statistický úřad.

Hrubý domácí produkt klesl o 0,5% posledních třech měsících roku 2012, nejhorší čtvrtletní výsledek Německa od doby, co se Německo propadlo do recese během globální finanční krize v roce 2008/2009.

2013 bude velmi zajímavý rok pro Evropu.

Překlad článku The European House of Cards is About to Collapse
gainspainscapital.com/2013/02/06/3123

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat