Rubriky | Asie a Pacifik

Tags |

„Extrémistická propaganda“ – sibiřský region zakázal Halloween ve školách

Zveřejněno 01 listopadu 2013 autorem FreePub

Úřady ruském regionu Omsk zakázaly v místních školách svátek Halloween.

Podle úřadů tento svátek „podporuje extremismus“ a „kult smrti“, který by mohl poškodit morální zdraví dětí.

Ministerstvo školství v regionu Omsk poslalo dopisy místním státním školám, ve kterém uvedlo, aby přijaly opatření k omezení všech událostí označených jako Halloween, který se slaví 31. října, v předvečer Slavnosti Všech svatých.

Tento krok je zaměřen na prevenci extremismu mezi dětmi a mladými lidmi, uvedlo ministerstvo v prohlášení. Rozhodnutí následovalo po žádosti veřejné organizace s názvem „Rada rodičů v Omsku“ (Omsk Parents’ Council).

Vzdělávací instituce musí vykonávat činnosti „na základě kulturních hodnot ruského lidu “ věří regionální ministr školství Sergej Alekseyev. Řekl, že ministerstvo zlepší „metodickou podporu“ v organizaci volnočasových aktivit studentů. Rozbíhají se také plány přísnější kontroly plánovaných oslav ve školách.

>> Pochod milionu masek v Praze
>> EU zvažuje sankce proti Spojeným státům kvůli špionáži [VIDEO]
>> Česká televize záměrně cenzuruje: Piráti a Svobodní neexistují

Ministerstvo uvádí studie od dvou ústavů Ruské akademie vzdělávání, které zjistily, že slavení Halloweenu má negativní dopad na studenty, stejně tak jako na proces vyučování. Protože „prvky mystiky“ a „propaganda kultu smrti“ v rámci oslav může vést ke „zničujícím důsledkům pro duchovní a morální zdraví žáků,“ uvedli odborníci.

Ministerstvo neposkytuje žádné informace o jménech autorů těchto výzkumu či názvy studií, které provedly tyto instituty, které nejsou mezi těmi nejlepší v Rusku.

Podle newsru.com nebudou také moskevské školy slavit Halloween. I když úřady hlavního města nezadaly žádné pokyny, tak se místní školy řídí směrnicí moskevského odboru školství, která byla vydána před několika lety.

Úřady v regionu Krasnodar na jihu Ruska si také myslí, že by se místní školáci neměli účastnit oslav, uvedla místní diecéze na svých webových stránkách s odvoláním na regionálního ministra školství. Halloween tu byl zakázán loni a od té doby zákaz trvá.

>> Bývalý agent CIA: USA špehovaly členy Rady bezpečnosti už před 11. zářím
>> NSA odposlouchávala telefony 35 světových vůdců
>> USA chtějí deregulovat vývoz zbraní, aktivisté bijí na poplach

Částečný překlad článku ‘Extremism propaganda’: Siberian region bans Halloween in schools
rt.com/news/halloween-extremist-siberia-ban-962/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat