Rubriky | Jiří Schmied, Podvody, Svět

Tags | , ,

FAKE A LEŽ: Snowden začíná odhalovat dokumenty: V zemském plášti žije rasa inteligentnější než my

Zveřejněno 09 července 2013 autorem FreePub


„Snowden začíná odhalovat dokumenty: V zemském plášti žije rasa inteligentnější než my“, tak se jmenuje článek na Orgo-netu [zdroj], jedná se o překlad z jiného webu. Problém je v tom, že je to FAKE, LEŽ, či jak jinak to nazvat. A nyní si ukážeme proč.

Nejprve si přečtěte článek na Orgo-netu. Pak se zamysleme, jestli se Snowden opravdu mohl dostat k takovým informacím. Opravdu to Snowden tvrdí? Já nevím jak vy, ale já tápu, nejsem si jistý. Zkuste googlit něco z toho článku a zjistíte, že jde pouze o jednu a tutéž informaci. Že by to Snowden sdělil pouze jednomu webu? Pořád nevím, pouze spekulace. Tak se tedy podívejme na zdroj tohoto překladu: www.chronicle.su/news/snowden-reveals-ufo-documents-after-receiving-asylum-in-venezuela/

Už pod samotným článkem se píší komentáře o tom, proč by to mohl být fake. Komentáře se zabývají rozborem samotného článku. Článek se zdá být fake, nicméně stále chybí pořádné důkazy.

Při důkladném prohledávání na onom anglickém webu mě zarazila právě jeho satiričnost. Jakoby se snažil schválně vypadat hloupě, přehnaně – kladl jsem si otázku, jestli je to schválně, nebo ne. Nakonec jsem narazil s pomocí Googlu na informace, že by mělo jít o satirický web. Nejlépe to vystihuje popis samotného webu na jeho stránkách:

Jako satirický web je chronicle.su nucen vyrábět dezinformační kulturu rychleji, než na to společnost může přijít sama, jen aby dokázal, že je možné, jen proto, že může.

Jsme vždy hned za vámi. . . nebo o krok před vámi.

Frank Mason
Editor, chronicle.su
[zdroj]

To už je na pováženou. Nepotvrzené informace bez zdroje. Jediný zdroj je satirický web.

Další věc – na anglické Wikipedii jsem narazil na jméno jednoho z autorů tohoto webu, který vystupuje pod jménem literární postavy:

Kilgore Trout je pseudonym používaný autorem satirického webu Chronicle.SU.“ [zdroj]

Závěrem: Celý článek je založen na výmyslu satirického webu. Chybí jakékoliv zdroje informací.

P.S.: Samotnou existenci „něčeho“ v podzemí Země nijak nevyvracím.

Prosím tímto čtenáře, aby tento článek sdíleli a šířili dál a zabránili tak zbytečnému vytváření lží v hlavách hledajících a aktivních lidí. Nejlépe uděláte, když tento článek vložíte do komentáře pod status na onen zavádějící satirický článek, který se masově šíří sociálními sítěmi. Předem díky!

Dodatek: Orgo-netu jsem poslal následující e-mail, stejně tak jsem následující text odeslal jako komentář pod zmíněný článek na webu Orgo-netu a pro jistotu ještě facebookovým stránkám Orgo-netu. Uvidíme, co je Orgo-net zač, zda chybu napraví, nebo bude hrát mrtvého brouka, či dokonce komentář účelově neuveřejní. Prosím vás, abyste udělali to samé a Orgo-netu zaslali tento e-mail/vzkaz či alespoň odkaz na tento článek.

Dobrý den,

na Vašem webu jsem narazil na článek „Snowden začíná odhalovat dokumenty: V zemském plášti žije rasa inteligentnější než my“. Při dalším zkoumání původu a pravdivostí hodnoty jsem zjistil, že článek původně pochází z webu Chronicle.SU. Jedná se o satirický web, kde se nachází polopravdy, či dokonce lži.

Tento článek považuji spíše za lež, jelikož se mi nepodařilo najít další informace, že by něco takového Snowden odhalil. Prosím Vás tímto o nápravu a alespoň zmínění v článku ohledně těchto závažných zjištění.

Rozbor článku se můžete dočíst zde: http://www.freepub.cz/2013/fake-a-lez-snowden-zacina-odhalovat-dokumenty-v-zemskem-plasti-zije-rasa-inteligentnejsi-nez-my

S pozdravem

Admin webu Free Pub

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.