Rubriky | Ameriky

FBI může na dálku zapnout mikrofon mobilu kvůli sledování

Zveřejněno 04 srpna 2013 autorem FreePub

Na základě tipů Gregga Smithe.

V návaznosti na špionážní skandál NSA, který vypukl počátkem června, dostal web TheBlaze tipy od Gregga Smithe, generálního ředitele společnosti Koolspan, který tvrdí, že hacker může u kompromitovaných mobilních telefonů na dálku zapnout mikrofon a poslouchat tak vaše hovory.

Ukazuje se, že v případě některých podezřelých, může být tímto hackerem Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Wall Street Journal uveřejnil článek s taktikami FBI, jedna z nich je zapnutí mikrofonu telefonu na dálku, pokud je na něm spuštěn Android software od Googlu. Nejmenovaný představitel USA řekl pro Wall Street Journal, že lze totéž udělat s notebooky.

>> Wall Street Journal: FBI Taps Hacker Tactics to Spy on Suspects
>> Zabíjí Vás mobilní telefon?
>> Těhotné ženy: Jsou mobily a notebooky bezpečné?
>> Mobilní telefony negativně ovlivňují důležité oblasti mozku

TheBlaze dříve uvedl, že některé aplikace zapnuly mikrofony, aby odposlouchávaly okolní hluk, aby bylo možné získat informace, které by mohly být použity pro zlepšení prodeje. Samozřejmě mohou hackeři tyto techniky využít k zapnutí kamery a v podstatě převzít kontrolu nad celým počítačem.

Policisté často instalují sledovací aplikaci na počítač na dálku, používají dokument nebo odkaz, který nahraje software, když na něj osoba klikne nebo se na něj podívá. V některých případech vláda tajně získala fyzický přístup k počítačům podezřelých osob a nainstalovala škodlivý software pomocí flash disku, uvedl bývalý americký činitel.

FBI je schopna zajistit „relevantní data“, uvedla tato osoba. Speciální tým prochází všechny data, která ze zařízení získal, aby zjistil relevantní údaje, pak předá materiály jinému týmu a přestane na tomto případu pracovat.

V posledních měsících člen generální rady FBI Andrew Weissmann řekl, že FBI chce získat možnost přístupu k e-mailům a online chatům v reálném čase. V dnešní době je policie omezena co se týče typu internetového obsahu, který může získat od podezřelých. Ale nedávné dokumenty vydané v Guardianu ukazují, že má NSA program schopný shromažďovat tyto informace z webu v reálném čase.

Překlad článku REPORT: FBI CAN REMOTELY TURN ON PHONE MICROPHONES FOR SPYING
www.theblaze.com/stories/2013/08/02/report-fbi-can-remotely-turn-on-phone-microphones-for-spying

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat