Rubriky | Ameriky

FBI vlastní jednu z největších Bitcoin peněženek na světě

Zveřejněno 19 prosince 2013 autorem FreePub

FBI je globální hráč na poli kryptoměn.

Když americká FBI zavřela v říjnu internetový černý trh Silk Road, zmocnila se majetku obviněného vlastníka a nechtěně se tak stala jedním z nejbohatších vlastníků nejznámější kryptoměny na světě.

Zavření obchodu Silk Road se dostalo do novin po celém světě a začaly tak diskuze o tom, jak moc je stabilní budoucnost této měny. Vyšetřovatelé připustili, že z ilegálního obchodu Silk Road zabavili stovky tisíc Bitcoinů.

Nová zpráva časopisu Wired naznačuje, že FBI nyní drží dvě peněženky (adresy) a na nich Bitcoiny (BTC) v hodnotě až 120 milionů dolarů (cca 2,4 miliard Kč). FBI je tak druhým největším vlastníkem na světě. První je vynálezce této kryptoměny Satoshi Nakamoto, který pravděpodobně na začátku této technologie vytěžil jeden milion BTC.

Na světě je v oběhu celkem 12 milionů BTC. V říjnu vlastnila FBI 1,5% všech BTC na světě. Necelých 250 000 lidí na světě vlastní BTC, počet účtu vzrostl z 159 916 na 246 377.

Přestože má tato kryptoměna legální použití a rychle roste počet jejích uživatelů, tak je nejvíce známá kvůli trestným činům a kriminálním postavám Internetu, protože je tuto měnu téměř nemožné sledovat.

Ilegální obchod Silk Road požadoval, aby byly všechny transakce v Bitcoinech, uživatelé si přes něj mohli obstarat drogy, dětskou pornografii, zbraně, dokonce i nájemného zabijáka.

Poznámky překladatele:

Bitcoin kritizují bankovní autority

Na populární kryptoměnu se sesypala spousta kritiky od bankovních autorit po celém světě.

Čínská centrální banka varovala čínské banky před rizikem podvodu a praní špinavých peněz, podle ní nemá tato kryptoměna „žádný právní status nebo peněžní ekvivalent.„. Cena Bitcoinu po zásahu Číny klesla o 300 dolarů.

Pozadu nezůstala ani Evropa. Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) spadající pod Evropskou unii před Bitcoinem varoval.

V současné době neexistuje v EU žádná zvláštní ochrana, která by chránila spotřebitele před finančními ztrátami, pokud platformy nebo virtuální měny selžou, nebo skončí,” uvedl EBA s tím, že se podívá, zda-li by takové měny mohly a měly být regulovány.

 

Obrázek Bitcoinů

Částečný překlad článku FBI is global stakeholder in cryptocurrency, currently owns largest bitcoin wallet
rt.com/usa/fbi-owns-largest-bitcoin-wallet-458/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat