Globální stopka rtuti v potravinách: Ne však v USA

Zveřejněno 28 ledna 2013 autorem FreePub

Přes 140 států se spojilo v rámci nové smlouvy o potlačení smrtícího znečišťování rtutí v ochraně celosvětového zdraví.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) však stále umožňuje masám Američanů jíst zpracované potraviny obsahující rtuť. Rtuť konkrétně byla nalezena ve velmi populární geneticky modifikované ingredienci, v kukuřičném sirupu s vysokým obsahem fruktózy (HFCS). Jde o ingredienci, která je přítomna v 90% zpracovaných potravin.

Byl jsem velmi hlasitý ohledně tohoto problému od doby, co se tato zpráva objevila ve Washington Times v roce 2009. Zpráva nemohla uvést konkrétní značky z právních důvodů (i když jsem si přál opak), ale bylo zjištěno, že polovina vzorků tohoto sirupu obsahovala rtuť. Bylo také zjištěno, že asi třetina z 55 populárních značek potravin a nápojů, které obsahují tento sirup, je tento sirup uváděný jako jedna z prvních dvou položek ve složení.

Prostě si představte hlavní americké značky limonád, sladkostí a tak dále…

A co na to FDA? A co korporace zodpovědné za své produkty s rtutí pro děti a těhotné ženy? Po této zprávě v roce 2009 různé skupiny začaly tlačit na FDA, aby se rozhodla konat. Institut pro zemědělství a obchodní politiku byla jedna z takových skupin v čele s členem a spoluautorem dvou studií, které identifikovaly rtuť v HFCS a ve zprávě uvedli:

„Rtuť je toxická ve všech svých formách. Vzhledem k tomu, jak moc je HFCS konzumován dětmi, tak může jít o další významný zdroj rtuti, který nebyl nikdy předtím brán v úvahu. Žádáme okamžité změny průmyslu a FDA, aby pomohly zastavit tuto zbytečnou kontaminaci potravin rtutí.“

Netřeba zmínit, že FDA neupozornila americkou veřejnost o obsahu rtuti v těchto potravinách. Místo toho pokračuje v ochraně miliardových korporací, které doslova pokračují v trávení národa potravinami, které nejsou uzpůsobené ke konzumaci.

Rtuť je vysoce nebezpečná látka, zejména pro dospívající a nenarozené děti. Vývoj mozku může být značně narušen a těhotné matky konzumující rtuť můžou pozměnit růst svých dětí. Článek uvádí:

„Rtuť je vážnou hrozbou pro zdraví, zvláště pro nenarozené děti, vystavení této látce má nejen neurologické účinky, ale i dopad na trávicí a imunitní systém.“

Znepokojující je, že američtí občané pojídají rtuť, zatímco 140 zemí podepsalo smlouvu o omezení emisí rtuti.

Anthony Gucciardi

Překlad článku Global Treaty Signed to Stop Deadly Mercury While FDA Allows it Unchecked In Your Food
naturalsociety.com/global-treaty-signed-mercury-fda-allows-in-your-food/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat