Festival lokální ekonomiky ve Varnsdorfu

Zveřejněno 04 září 2013 autorem FreePub

Zveme vás na Festival lokální ekonomiky, který se uskuteční 21. a 22. září 2013 v areálu klubu Střelnice.

Obyvatele města Varnsdorf a širokého okolí zveme na Festival lokální ekonomiky, který se uskuteční 21. a 22. září 2013 v areálu klubu Střelnice. Je to první akce svého druhu v našem regionu, jejímž smyslem je zamyslet se nad možnostmi dalšího vývoje. Nacházíme se v situaci, kdy víme, že mnohé problémy okrajových oblastí České republiky si musejí jejich obyvatelé vyřešit sami. Po vzoru západních zemí, kde vznikají ekonomicky soběstačné regiony, nás čeká podobná cesta. Ale kudy se vydat u nás ve Varnsdorfu? Odpověď na tuto otázku budeme hledat právě na našem festivalu.

Festival lokální ekonomiky nabídne zajímavý program, jehož součástí bude prezentační trh regionálních produktů, přehlídka místní kultury a konference o lokální ekonomice. Tím dojde k propojení sféry místního podnikání, volnočasových aktivit a vzdělávání v duchu regionální spolupráce, kterou je potřeba velmi povzbuzovat. Na dvoudenní konferenci jsou pozváni zajímaví hosté, kteří nám předají množství praktických zkušeností pro zlepšení místní ekonomické prosperity a s tím souvisejícího řešení vysoké nezaměstnanosti, sociálních problémů, poklesu kupní síly a řady dalších nepříznivých společenských jevů, s nimiž se aktuálně potýkáme. Bude například představen nový varnsdorfský potravinový spolek nebo záměr prodejny regionálních produktů. Specialitou festivalu bude „lokální oběd“ z výhradně místních surovin v restauraci Střelnice a tisková konference, na níž bude představena varnsdorfská lokální měna TNE – tvrdší než euro.

Na trhu, který začíná v sobotu 21. září od 9 hodin bude možno nakoupit farmářské produkty a řemeslné výrobky přímo od živnostníků a firem z děčínského regionu. Prodejcům i zákazníkům se tím nabízí výtečná příležitost k přátelskému setkávání a navazování nových kontaktů. Zájemci o stánkový prodej se mohou ještě stále hlásit na telefonním čísle: 603 574 023.

Průběžně aktualizovaný program festivalu najdete na webu www.lokalni-ekonomika.cz . Pořadatelem je Místní akční skupina Šluknovsko a hlavním partnerem je internetový portál pro podporu místního podnikání www.vylep.info.

[Zdroj]

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat