Rubriky | Evropa, Občane braň se!

Tags |

Filmový klub Bez Cenzury: Potraviny s.r.o. / Food Inc.

Zveřejněno 11 listopadu 2013 autorem FreePub

Středa 13. listopadu 2013 v 19:00, Jazzová sekce Valdštejnská 14, Praha 1.

Ve svém filmu Food, Inc. (Potraviny s.r.o.) odhaluje režisér Robert Kenner praktiky amerického potravinářského průmyslu a ukazuje některá fakta o průmyslové výrobě potravin, která byla dosud americkým konzumentům s tichým souhlasem vládních ministerstev utajována.

>> Událost na Facebooku

Film Food, Inc. ukazuje, jak hrstka korporací ve Spojených státech amerických kontroluje dodávky potravin a často staví vlastní zisk před zdraví spotřebitelů, živobytí amerických farmářů, bezpečnost zemědělských pracovníků a ochranu přírody.

Režisér Robert Kenner svůj film obhajuje takto: „Máme kuřata s obrovskými prsními svaly, dokonalý vepřový řízek, sojové boby rezistentní proti insekticidům, dokonce rajčata, která se nekazí, ale máme také nové kmeny E. coli – nebezpečné bakterie, která způsobuje onemocnění přibližně 73 000 Američanů ročně. Trápíme se s obrovským nárůstem obezity, zejména u dětí, a epidemickým rozšířením cukrovky mezi dospělými.“

Film obsahuje mimo jiné také rozhovory s odborníky a autory jako je Eric Schlosser (autor světového bestselleru Fast Food Nation), Michael Pollan (autor knih The Omnivore’s Dilemma, In Defense of Food: An Eater’s Manifesto) nebo podnikateli Gary Hirshbergem (zakladatel výrobce biojogurtů Stonyfield’s Farm) a farmářem Joel Salatinem. Food, Inc. odkrývá překvapující a často šokující pravdu o tom, co Američané (a nejen oni) jedí, jak jsou potraviny produkovány, a kam naše společnost směřuje.

Dokumentární

USA, 2008, 90 min

>> Událost na Facebooku

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat