Francie a Turecko chtěly zavraždit syrského prezidenta Assada

Zveřejněno 04 března 2013 autorem FreePub

Libanonská webová stránka o tom získala dokumentární film.

Tento dokument odhaluje spiknutí tajných služeb Francie a Turecka s cílem zavraždit syrského prezidenta Bašára al-Assada. Libanonský web Asianews tvrdí, že film, který vyrobil dobře známý syrský aktivista Khedar Awarake, ukazuje přiznání těch, kteří byli na společné misi s cílem zabít nejvyššího syrského představitele.

Podle zprávy syrské bezpečnostní organizace nedávno zneškodnily pokusy o atentát tureckých a francouzských zpravodajských služeb proti Assadovi a syrskému ministrovi zahraničí Walidu Al-Muallemu.

Zpráva dodává, že turecké a francouzské špionážní služby zřídily společnou operační místnost s cílem provést atentát. Také dodává, že se jejich mise mnohokrát překrývala s činností bezpečnostních služeb Saúdské Arábie, Kataru a Spojených států.

Zpráva tvrdí, že se snažili naverbovat vysoce postavené úředníky syrských vládních úřadů. Včetně úřadu Muallema a prezidentského paláce v damašku.

Sýrie obviňuje Saúdskou Arábii, Katar, Turecko a některé západní země z rozdmýchávání násilí, které v Sýrii propuklo v březnu 2011. Syrská vláda tvrdí, že je chaos řízený ze zahraničí a objevují se zprávy, že je velký počet rebelů cizí státní příslušnosti.

Překlad článku France, Turkey plot to assasinate Assad: Report
presstv.ir/detail/2013/03/03/291672/france-turkey-plot-to-kill-assad

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat