Rubriky | Afrika

Tags | ,

Francie nechá v Mali tisíc vojáků i po roce 2013

Zveřejněno 02 dubna 2013 autorem FreePub

Oznámil to francouzský prezident Francoise Hollande.

„Na konci roku tam bude jen 1000 vojáků,“ řekl Hollande ve čtvrtek v televizním rozhovoru. Dodal, že Francie začne stahovat své vojáky na konci dubna a do července sníží jejich počet na 2000.

Francie zahájila válku v Mali 11. ledna pod záminkou zastavení postupu rebelských bojovníků. Tisíce lidí v Mali byly nuceny opustit své domovy. Francouzskou válku v Mali již podpořily Spojené státy, Kanada, Velká Británie, Belgie, Německo a Dánsko. Analytici se domnívají, že za vojenskou kampaní v Mali jsou nevyužité přírodní zdroje včetně ropy, zlata a uranu.

Francouzská vedená válka v Mali způsobil vážnou humanitární krizi v severních oblastech země a přemístilo tisíce lidí, kteří nyní žijí v žalostných podmínkách.

Válka v Mali způsobila vážnou humanitární krizi v severních oblastech země a přemístila tisíce lidí, kteří nyní žijí v žalostných podmínkách.

Obyvatelé severního Mali tvrdí, že francouzská válka a vládnoucí junta blokují tok humanitární pomoci o válkou postižených oblastí. Dále tvrdí, že blokáda francouzských a malijských vojáků maří činnost zdravotnických pracovníků v několika uprchlických táborech. Většina táborů má katastrofální nedostatek nezbytných potřeb, jako jsou potraviny a léky.

1. února Amnesty Intrenational uvedla, že se v Mali vyskytla “vážná porušování lidských práv,” včetně zabíjení dětí.

Překlad článku France says will keep 1,000 troops in Mali post-2013
presstv.ir/detail/2013/03/29/295627/france-will-keep-troops-in-mali-post2013

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat