Rubriky | Afrika, Evropa

Tags | ,

Francie není zodpovědná za úmrtí civilistů při úderech v Mali

Zveřejněno 09 února 2013 autorem FreePub

Zástupce francouzského ministerstva obrany řekl, že Francie nemůže být zodpovědná za smrt civilistů.

Francie popírá zprávy o civilních obětech při svých vojenských náletech.

Amnesty International vyzvala francouzskou vládu, aby provedla kontrolu zpráv o civilních úmrtích během války v Mali, která začala 11. ledna. Organizace tvrdí, že nejméně pět civilistů, včetně ženy s jejími třemi dětmi, bylo zabito během útoku na město Konna.

Korespondent Rusia al-yaum (RT Arabic) jménem Khalid Gharabli požádal mluvčího francouzské armády plukovníka Thierry Burkhard, aby se vyjádřil ke zprávám o civilních obětech.

„Viděl jsem tato tvrzení. Je naprosto jasné, že neexistuje žádný důkaz, a důkazy, které mám, jsou velmi komplexní, že někdy došlo k zabití civilistů během úderů provedených francouzskou armádou v regionu Konna,“ řekl Burkhard pro RT.

Pokračoval s tím, že v případě civilních obětí kdekoliv v Mali Francie „nemůže být za ně zodpovědná“, protože neexistuje žádný důkaz pro její spoluúčast.

Svědecké výpovědi shromážděné podle Amnesty International tvrdí, že rakety odpálené z vrtulníku zasáhly dům oběti ráno 11. ledna. Nebyly tam žádné militantní cíle, ani v domě, ani v blízkosti mešity.

Bukhard kategoricky popřel účast a uvedl, že podle francouzské zpravodajské služby útoky, které zabily civilisty, byly provedeny kolem 11 hodin místního času, ale francouzské ozbrojené síly začaly svůj útok v poledne. Navrhl, že jsou na vině střety mezi bezpečnostními silami Mali a teroristickými skupinami.

Částečný překlad článku France is not responsible for civilian deaths in Mali strikes – Defense Ministry
rt.com/news/france-civilian-mali-french-704

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat