Rubriky | Afrika, Ameriky

Tags | ,

Francie slibuje pokračování války v Mali

Zveřejněno 07 února 2013 autorem FreePub

Francouzský ministr obrany slíbil stopovat tamní bojovníky v Mali, zatímco Francií vedená válka pokračuje.

Jean-Yves Le Drian ve středu uvedl, že bojovníci v Mali stále odporují i přes intenzivní útoky francouzských sil. „Včera probíhaly boje okolo Gao,“ řekl Le Drian v rádiu Evropa 1 a dodal: „Jakmile naši vojáci začali hlídkovat okolo měst, které jsme získali, narazili na skupiny, které stále bojovaly.“ Dále řekl, že francouzské síly po nich jdou.

Francouzské ministerstvo obrany v úterý řeklo, že zhruba 1800 čadských vojáků vstoupilo na sever Mali do města Kidal, jde o poslední velké město v držení místních bojovníků.

Francie zahájila válku v Mali 11. ledna pod záminkou zastavení postupu rebelských bojovníků. Tisíce lidí v Mali byly nuceny opustit své domovy uprostřed francouzské války, která zahrnuje zhruba 3500 vojáků na zemi podporovaných bitevními letouny, vrtulníky a obrněnými vozidly.

Francouzskou válku v Mali již podpořily Spojené státy, Kanada, Velká Británie, Belgie, Německo a Dánsko. Analytici se domnívají, že za vojenskou kampaní v Mali jsou nevyužité přírodní zdroje včetně ropy, zlata a uranu.

V pondělí americký viceprezident Joe Biden ocenil francouzského prezidenta François Hollandeho za jeho „rozhodující“ plán vstoupit do Mali a „schopnosti“ francouzských vojenských sil. Po setkání s Hollandem Biden řekl, že Washington a Paříž se dohodly na potřebě předělat válku v Mali na misi OSN.

Analytici se domnívají, že jedním z důvodu francouzské války v Mali je přítomnost opuštěných přírodních zdrojů, například ropy, zlata a uranu.

Překlad článku France vows to continue war in Mali amid intensified clashes with fighters
presstv.ir/detail/2013/02/06/287573/france-vows-to-continue-war-in-mali

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat