Rubriky | Evropa

Ve Francii je 3,29 milionů nezaměstnaných

Zveřejněno 26 října 2013 autorem FreePub

Francouzské ministerstvo práce oznámilo rekordní počet nezaměstnaných za měsíc září.

Ve čtvrtečním prohlášení ministerstvo práce uvedlo, že se počet registrovaných uchazečů o zaměstnání v této druhé největší ekonomice eurozóny zvýšil oproti předchozímu měsíci o 60 000 lidí.

Jde o meziroční nárůst 8,1%.

Podle Eurostatu, statistického úřadu Evropské unie, činí francouzská nezaměstnanost 11%.

Tato data představují hlavní výzvu pro socialistického prezidenta Francoise Hollandeho, který se zavázal k omezení nezaměstnanosti na jednociferné číslo do prosince tohoto roku.

Pokud video nefunguje, je ke stažení >> zde <<

Jean-Francoise, který je bez práce už rok, řekl v Paříži před vládním centrem pro zaměstnanost: „Nic nenaznačuje oživení ekonomiky a stále je velmi obtížné najít práci.“

Francie je jedna z mála bohatých ekonomik s rekordním počtem nezaměstnaných, ale také bojuje se zhoršenou ekonomikou, které během posledních dvou let sotva rostla.

Ve snaze snížit obrovské dluhové zatížení zvýšila Hollandeho vláda daně a provedla několik reforem a snížení výdajů, ale tato opatření se ukázala neproduktivní, protože finanční krize se v eurozóně nevyřešila a tento blok sedmnácti zemí se stále topí v recesi.

Evropa se ponořila do finanční krize na začátku roku 2008. Zhoršení dluhové krize donutilo vlády Evropské unie přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily případy sociálních nepokojů a masivní protesty v mnoha evropských zemích.

Překlad článku 3.29mn jobless in France in September: Labor Ministry
www.presstv.ir/detail/2013/10/24/331126/329-mn-jobless-in-france-in-september/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat