Rubriky | Svět

Geneticky modifikované plodiny potřebují více pesticidů

Zveřejněno 25 dubna 2013 autorem FreePub

Geneticky modifikované plodiny nejsou jen zničující pro vaše zdraví, ale také ničí životní prostředí.

Studie přispívá k hoře důkazů, že geneticky modifikované plodiny nejen že vyžadují více pesticidů – tím ničí jeden primární účel své existence – ale vedou i k vývoji nových hmyzích populací, které jsou odolné vůči biopesticidům obsažených v těchto plodinách. [studie] Jak se hmyz přizpůsobuje geneticky modifikované organismům a biopesticidům, stane se naprosto bezcenným podněcovat začarovaný kruh dalších genetických změn.

Bt je toxin začleněn do geneticky modifikovaných plodin s cílem zabít různé druhy hmyzu, nicméně použití Bt následně plodí hmyzí populace, které jsou odolné vůči tomuto biopesticidu. Nejméně 8 populací hmyzu si vyvinulo odolnost, 2 populace jsou odolné vůči Bt sprejům a nejméně 6 druhů je odolných vůči Bt plodinám jako celku.

Co to ​​znamená? Vědci nyní vytváří ještě více geneticky modifikované Bt, jak zemědělci používají pesticidy stále více v boji proti odolnému hmyzu. Nicméně testy došly k závěru, že modifikace Bt toxinu poskytuje jen „malé nebo žádné výhody“ v boji proti hmyzu, a to navzdory rozsáhlým časovým a finančním prostředkům vložených do výzkumu.

Zdá se to jako nekonečný cyklus, ve kterém vědci nadále geneticky modifikují již geneticky změněné toxiny tak, aby byly silnější a účinnější proti rezistentnímu hmyzu – nakonec to končí u hmyzu, který je imunní vůči nejsilnějším formám Bt a dalších biopesticidů. Konečné účinky, které tento cyklus bude mít na životní prostředí jsou prostě neznámé.

Mezitím výzkum poukazuje na četné výhody alternativních a udržitelných forem ekologického zemědělství. Studie dochází k závěru, že:
„Alternativní organické a udržitelné způsoby hospodaření poskytují reálnou alternativu a nezávislost na agrobiotechnologických korporacích.“

Samozřejmě, organické a udržitelné zemědělské postupy nevyžadují nekonečné množství genetických modifikací, těžké používání pesticidů s negativními zdravotními účinky. Zdá se, že pokud není zapojeno Monsanto, tak se zemědělství stává mnohem jednodušším, zdravějším a šetrnějším k životnímu prostředí.

Překlad článku GMO Crops Require More Pesticides, Create Resistant Insects
naturalsociety.com/gmo-crops-require-more-pesticides-create-resistant-insects

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat