GMO insekticid je zodpovědný za hubení včel a kontaminaci celého potravinového řetězce

Zveřejněno 28 ledna 2013 autorem FreePub

Klothianidin hubí včely a je také toxický v rámci celého potravinového řetězce.

Počátkem roku 2011 unikly dokumenty získané pomocí coloradského včelaře, který odhalil, že Agentura pro ochranu životního prostředí nelegitimně schválila klothianidin – vysoce toxický pesticid vyráběný společností Bayer CropScience, o kterém regulační agentura věděla, že zabíjí včely.

Studie z Purdue University v Indianě nejen potvrdila, ještě jednou, že klothianidin hubí včely, ale také to, že je klothianidin toxický v rámci celého potravinového řetězce, což by mohlo vést ke katastrofálnímu zničení zásobování potravinami.

Studie, která byla zveřejněna v online časopise PLoS ONE, zkoumala různé metody a cesty, kterými třídy insekticidů známých jako neonikotinoidy, která zahrnuje klothianidin, škodí včelám. Zjistili, že klothianidin a thiamethoxam, další součást neonikotinoidních insekticidů, přetrvává v „extrémně vysoké úrovni“ v materiálu během pěstování plodin ošetřovaných těmito insekticidy, což je v rozporu s tvrzením chemického průmyslu, že biologicky rozložitelné chemikálie nejsou hrozbou.

Výzkumný tým také našel neonikotinoid v půdě, a to i v oblastech, kde nebyla chemikálie použita, stejně tak jako na různých rostlinách a květinách navštívených včelami. Na základě své analýzy výzkumníci podílející se na studii zjistili, že včely aktivně přenáší pyl z kukuřice kontaminované neonikotinoidem a přináší jej zpět do svých úlů. Včely také přenáší neonikotinoid na jiné rostliny a plodiny, které nejsou ošetřeny chemickými látkami, což ukazuje, jak trvalé jsou tyto chemikálie v životním prostředí.

MZde si můžete přečíst celou studii:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3250423/?tool=pubmed

„Tento výzkum by měl přibít víko do rakve klothianidinu,“ řekla Laurel Hopwoodová, předsedkyně Sierra Club’s Genetic Engineering Action Team, která poslala Agentuře pro ochranu životního prostředí petici, aby konečně zakázala tyto látky po letech zbytečného odkladu.

„Přes četné pokusy včelařského průmyslu a organizací přesvědčit Agenturu pro ochranu životního prostředí, aby zakázala klothianidin, nedokázala ochránit dodávky potravin pro americký lid.“

Bez včel, které nyní vymírání alarmující rychlostí kvůli vystavení klothianidinu a různým jiným insekticidům a fungicidům, bude třetina a více dodávek potravin zničena, včetně nejméně 100 odrůd ovoce a zeleniny, které spoléhají na opylení včelami.

To je důvod, proč Dr. Neil Carman, Ph.D., vědecký poradce Sierra Clubu, vyzval k této dohodě, aby se okamžitě zakázalo používání klothianidinu a ostatních neonikotinoidních insekticidů v zájmu ochrany dodávek potravin před nevratným zničením.

Překlad článku Study: EPA-approved GMO insecticide responsible for killing off bees, contaminating entire food chain
naturalnews.com/035511_insecticide_bees_collapse.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat