Rubriky | Svět

Tags | , ,

Google: FBI špehuje naše klienty

Zveřejněno 09 března 2013 autorem FreePub

Google odhalil, že FBI špehuje a sleduje soukromé informace jeho klientů.

Internetový gigant vydal v úterý zprávu, ve které zdůraznil, že mnohokrát FBI od roku 2009 použila National Security Letters (NSL) ke špehování a sbírání informací o klientech Googlu.

Během druhé poloviny roku 2012 FBI požádala o data z více než 14 790 účtů. FBI požadovala „jméno, adresu a délku služby“ od uživatelů Googlu, odhalila společnost.

FBI nemá dovoleno získat obsah e-mailů, vyhledávané dotazy, Youtube videa nebo IP adresy uživatelů.

Právní skupiny kolem Internetu, včetně Electronic Frontier Foundation, kritizovaly FBI za použití NSL a tvrdí, že je FBI „jednou z nejděsivějších a nejinvazivnějších…ze všech bezpečnostních sil vlády, které byly rozšířeny díky americkému Patriot Act“ kvůli jejich tajemství a nedostatku soudních přezkumů.

Jakékoliv kanceláři FBI je dovoleno vydat NSL, které se od útoků z 11. září vydávají častěji a vyžadují daleko méně dohledu, než prohlídka nebo předvolání.

V červenci 2012 práskač z Národní bezpečnostní agentury (NSA) William Binney řekl, že Washington tajně shromažďoval informace o „prakticky každém občanovi USA“ při „velmi nebezpečném procesu,“ který porušuje soukromí Američanů.

Vyšetřování ze strany Evropské unie v říjnu 2012 uvedlo, že zásadám ochrany osobních údajů Googlu se nepodařilo poskytnout uživatelům dostatečnou kontrolu nad svými daty.

Google Inc. je americká nadnárodní korporace, která poskytuje produkty a služby související s Internetem, včetně vyhledávání, cloud computingu, softwaru a reklamních technologií.

Překlad článku Google says FBI spies on its clients
presstv.ir/detail/2013/03/08/292480/google-says-fbi-spies-on-its-clients

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat