Hlína není špína, je důležitá pro vývoj imunity

Zveřejněno 15 dubna 2013 autorem FreePub

V dnešní době je naše společnost až příliš posedlá bakteriemi, čistotou a hygienou.

Rodiče neustále myjí ruce svých dětí, používají antibakteriální mýdla, alkoholem napuštěné ubrousky nebo mění oblečení dětí hned, jakmile se na něm objeví nečistota.

Pro děti je přirozené, že jsou blízko přírodě, jak jen to je možné, a výzkum navíc odhalil spojení mezi hlínou a silným imunitním systémem.

Proč děti přitahuje hlína?

Podle Mary Ruebush PhD, autorky knihy Why Dirt is Good: 5 Ways to Make Germs Your Friends (Proč je hlína dobrá: 5 způsobů jak udělat bakterie vašimi přáteli), je přitahování založeno na milionech let evoluce. Stejně jako sval v těle potřebuje imunitní systém cvičení, aby se plně vyvinul a stal dostatečně silným na to, aby odolal nemocím.

Když dává dítě věci do pusy, tak dovoluje imunitní odpovědi prozkoumat své prostředí,“ napsala Mary Ruebush. „Nejen že to umožňuje procvičení imunitní odpovědi, která je nezbytná pro ochranu, ale také to hraje kritickou roli při učení nevyzrálé imunitní odpovědi, které věci je nejlepší ignorovat.“

Děti, které vyrůstají na farmách a jsou vystaveny různým broukům, červům a přírodním elementům, mají mnohem méně alergií a autoimunitních problémů než děti, které strávily většinu života zavřené doma. Hraní si venku bos a hraní si s hlínou udělá zázraky cose týče zdraví dnešních mlaďasů.

Naším přirozeným instinktem je milovat hlínu

Výzkum tvrdí, že je možné, že jsou děti příliš čisté a bylo by lepší nechat je přirozeným instinktům. Ve studii z roku 2012 vědci testovali, co se stane myším, když vyrůstají s nedostatkem žaludečních bakterií a jak to ovlivní jejich imunitní systém. Zjistilo se, že vystavení mikrobům v mládí pomohlo vytrénovat určité buňky imunity, aby později v životě odolávaly nemocem. Vystavení stejným mikrobům v dospělosti nemělo stejné účinky.

Ovlivněné imunitní buňky byly obecně ty v plicích a v tlustém střevě díky hyperaktivitě T-buněk, které se objevují u lidí při astmatu. Nejdůležitější bod z výzkumu je myšlenka, že během mládí existují rozhodující biologický vývoje, které nemůžou být zopakovány v pozdější fázi života – silný imunitní systém je jeden z nich.

Rozhodně byste neměli krmit děti hlínou, ale osvobodit se od znepokojování. Rodiče se tak bojí o své děti, že chytnou nachlazení nebo chřipku, že jsou obsesivně zaměřeni na to, aby bylo jejich dítě čisté a bez bakterií. To je ale proti přirozenému rytmu života.

Věda prokázala, že je hlína prospěšná pro život dítěte. Děti milují hlínu, protože instinktivně ví, že je dobrá pro vývoj jejich imunitního systému. Můžeme si nyní užít pohled na děti, jak si hrají s hlínou, zatímco víme, že si budují silný imunitní systém.

Zdroje
Rising Incidence of Inflammatory Bowel Disease Among Children: A 12-year Study
Microbial Exposure During Early Life Has Persistent Effects on Natural Killer T Cell Function
Getting the dirt on immunity: Scientists show evidence for hygiene hypothesis

Překlad článku Dirt is not dirty
naturalnews.com/036460_dirt_children_allergies.html

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • JosephCar 22.3.2019 at 22.57

    zvoh loh this site

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat