Rubriky | Evropa

IKEA zasažena skandálem s potravinami

Zveřejněno 27 února 2013 autorem FreePub

Švédský gigant IKEA zastavil prodeje téměř všech karbanátků ve svých obchodech.

A to poté, co české úřady zjistily přítomnost koňského masa v těchto populárních produktech. Státní veterinární zpráva České republiky v pondělí uvedla, že koňské maso bylo nalezeno v kilogramovém balení zmrazených karbanátků vyrobených ve Švédsku a dovezených do České republiky za účelem prodeje v obchodech IKEA, hlásila agentura Associated Press. Agentura dodala, že se celkem 760 kg karbanátků nedostalo do pultů obchodů.

IKEA oznámila, že zastavila prodej „dané šarže“ karbanátku na Slovensku, v České republice, Maďarsku, Francii, Velké Británii, Portugalsku, Itálii, Nizozemí, Belgii, Španělsku, Řecku, na Kypru a v Irsku.

„Zahájili jsme další testy stejných výrobních šarží, u kterých úřady České republiky zjistily známky koňského masa, “ uvedla IKEA v prohlášení. „Nechceme tolerovat žádné jiné přísady než ty v našich receptech nebo specifikacích, které jsou zajištěné prostřednictvím norem, certifikací a analýz produktů v certifikovaných laboratořích,“ dodala v prohlášení.

Mezitím české úřady v pondělí oznámily, že našly během náhodných testů potravinářských výrobků koňské maso v hovězích hamburgerech dovážených z Polska.

Španělské orgány také uvedly, že stopy koňského masa byly nalezeny v hovězím produktu cannelloni švýcarské potravinářské společnosti Nestlé.

Přes tucet národů objevilo koňské maso ve zpracovaných produktech poté, co začaly s vlastními testy DNA u produktů označených, že obsahují hovězí maso a také byly donuceny stáhnout desítky milionů produktů z pultů obchodů.

Čtěte také:
Skandál s koňským masem souvisí s tajnou sítí firem, je v tom namočeno i Česko
Švýcarský gigant Nestlé zasažen skandálem s koňským masem

Překlad článku IKEA hit with food scandal
presstv.ir/detail/2013/02/26/290833/ikea-hit-with-foot-scandal

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat