Indická Bitcoin platforma pozastavila obchodování

Zveřejněno 29 prosince 2013 autorem FreePub

Největší indická Bitcoin směnárna provedla tento krok po varování státního regulátora.

Indická centrální banka varovala před riziky této virtuální měny. Obrázek varování >> zde << Reserve Bank of India varovala uživatele, držitele a obchodníky s virtuální měnou před "potenciálními finančními, bezpečnostními a právními riziky,“ kterým se vystavují.

Neexistuje žádný základ či podklad pro aktiva této virtuální měny. Jejich hodnota se zdá být předmětem spekulací,tvrdí v prohlášení indická centrální banka a dodala, že byla zaznamenána „obrovská volatilita této virtuální měny.

Indie se může v současné době pochlubit komunitou s 50 000 uživateli Bitcoinu, nejméně 30 000 z nich vlastní tuto digitální měnu, uvedly India Today. Podle SourceForge byl v Indii od 9. listopadu 2008 stažen bitcoinový klient celkem 35 648 krát.

Reserve Bank of India zdůraznila, že virtuální měny nebyly schváleny žádnou centrální bankou nebo měnovým orgánem a tak představují pro jejich uživatele riziko.

Objevilo se několik zpráv v médiích, že virtuální měny, včetně Bitcoinu, byly použity k nedovoleným a nezákonným aktivitám v několika jurisdikcích. Absence informací o protistraně v těchto peer-to-peer anonymních a pseudoanonymních systémech by mohlo vystavit uživatele neúmyslnému porušení zákonů proti praní špinavých peněz a proti terorismu,“ uvádí se v prohlášení.

 

Částečný překlad článku India’s top bitcoin platform halts trade after state regulator ‘security risks’ warning
rt.com/news/bitcoin-india-exchange-halt-911/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat