Rubriky | Asie a Pacifik

Indie: Kašmířané, připravte se na jadernou válku

Zveřejněno 29 ledna 2013 autorem FreePub

Zástupci Indie v Kašmíru varovali tamní obyvatele, aby se připravili na možnost jaderné války.

Policie v Kašmíru publikovala v pondělí zmínku v novinách Greater Kashmir, která radí lidem postavit si protiatomové kryty ve sklepech, míst dostatečnou zásobu potravin a vodu na dva týdny.

Yoginder Kaul, generální inspektor civilní obrany uvedl: „Běžně cvičíme a vzděláváme obyvatelstvo na s ohledem na různé přírodní a člověkem zaviněné katastrofy a tohle je naše povinnost. Tato reklama v novinách byla také součástí takové kampaně. Ujasněme si, že jde čistě o vzdělávání lidí a o nic víc.“

Jeden z obyvatel tamního regionu řekl: „Tohle způsobuje atmosféru strachu. Vzdělávání lidí je v pořádku, ale ne takovým nestydatým způsobem.“ Informační zpráva radí lidem, že by si měli postavit protiatomový kryt na svých dvorcích, pokud nemají sklep dostatečně velký pro své rodiny.

„Očekávejte počáteční dezorientaci, protože výbuch může zničit nebo odnést pryč mnoho známých objektů,“ dodává zpráva. Také obyvatelům radí udržet radioaktivním spadem kontaminované lidi mimo kryt.

Kašmír leží v srdci 60 let trvajícího nepřátelství mezi Indii a Pákistánem. Obě země si plně nárokují právo na Kašmír, ale každá z nich kontroluje pouze část této oblasti. Za poslední dvě desetiletí konflikt v Kašmíru stál životy více než 47 000 lidí dle oficiálních zdrojů. Neoficiální zdroje tvrdí, že by oběti mohly dosahovat až 90 000.

Překlad článku Get ready for nuclear war, Indian officials tell Kashmiris
presstv.ir/detail/2013/01/23/285036/get-ready-for-nuclear-war-kashmiris-told

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat