Pomozte při ověřování informací: Írán bojuje se záplavou geneticky zmutovaných obřích krys

Zveřejněno 15 března 2013 autorem FreePub

Teherán bojuje s invazí „geneticky zmutovaných“ obřích krys.

Poznámka překladatele: Prosím vás o ověření této informace, své výsledky zasílejte na email freepub(zavináč)seznam.cz nebo pište na naší facebookovou stránku. Věřím, že společně dojdeme k rozumnému výsledku. tak jak to tedy je?…

Írán vyslal týmy odstřelovačů, aby vyčistily ulice Teheránu od velkých hlodavců vážících až 5 kg, kteří trápí 26 okrsků íránského hlavního města, řekla městská agentura pro životní prostředí.

„Zdá se, že prošly genetickou mutací, pravděpodobně v důsledku radiace a chemikálie, které jsme na ně používali,“ řekl Ismail Kahram, poradce teheránské městské rady pro životní prostředí a univerzitní profesor.

„Jsou větší a vypadají jinak. Takové změny zpravidla trvají miliony let evoluce. Zvětšily se z 60 gramů na 5 kilogramů, i kočky jsou nyní menší než krysy.“

„Zmutované krysy“ se nyní nekontrolovaně množí v hlavním městě, kočky jsou vystrašené jejich velikostí a tradiční jedy na ně, zdá se, neúčinkují. Aby je zastavili, tak městská rada nasadila týmy odstřelovačů s puškami, které jsou vybaveny infračervenými zaměřovači.

„Během dne používáme chemické jedy na zabití krys a v noci odstřelovače, je to válka 24 hodin denně 7 dní v týdnu,“ řekl ředitel agentury pro životní prostředí Mohammad Hadi Heydarzadeh.

Mrtvá těla krys jsou spálena a pohřbena ve vápně. Zatím bylo zastřeleno 2205 krys, ale to je pořád daleko od vítězství a tak městská rada plánuje zvýšit počet týmu až na čtyřicet.

Překlad článku Iran battles plague of ‚genetically mutated‘ giant rats
english.sina.com/world/p/2013/0228/566711.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat