Rubriky | Asie a Pacifik

Tags | , ,

Írán: Izrael bude první obětí amerických vojenských akcí proti Sýrii

Zveřejněno 28 srpna 2013 autorem FreePub

Oznámil to člen íránského parlamentu Majlis.

Podle něho bude izraelský režim první obětí v případě vojenského zásahu Spojených států v Sýrii.

Ředitel pro mezinárodní otázky Hossein Sheikholeslam v pondělí zdůraznil, že je vojenský úder proti Sýrii velmi nepravděpodobný, avšak dodal, že pokud by k němu skutečně došlo, „první obětí…by byl sionistický režim (Izrael), protože syrská armáda…může zahájit hlavní útok na Izrael“ a „vymazat místo, které se váže na národní bezpečnost USA.“

23. srpna americký ministr obrany Chuck Hagel řekl, že Pentagon rozmístil námořní síly a prostředky v rámci “nepředvídatelných možností” dle prezidenta Baracka Obamy ohledně Sýrie.

>> Americké sankce zabíjí íránské děti
>> V izraelském tisku se objevila mapa útoku proti Sýrii
>> Rusko varuje USA před útokem na Sýrii
>> Analytik: Americká vojenská intervence v Sýrii by byla sebevražda

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

Hagel toto poznamenal poté, co radikálové působící uvnitř Sýrie a syrská opozice tvrdili, že bylo 21. srpna zabito 1300 lidí při chemickém útoku syrské vlády na pevnost militantů na předměstí Damašku Ain Tarma, Zamalka a Jobar.

Nicméně syrská vláda kategoricky odmítla nepodložená tvrzení a oznámila, že ve skutečnosti provádí chemické útoky rebelové jako operaci pod falešnou vlajkou.

26. srpna syrský prezident Bašár al-Assad reagoval na hrozby Spojených států a varoval, že pokud USA zaútočí na Sýrii, tak budou poraženy. Popsal nedávná obvinění proti syrské vládě jako „urážku zdravého rozumu“ a „nesmysly“.

Íránský zákonodárce dále poukázal na roli Ruska v syrské otázce a řekl, že Moskva nebude opakovat stejnou chybu jako v případě Libye v roce 2011.

Sýrie je v sevření smrtících nepokojů od roku 2011. Podle zpráv podporuje Západ se svými regionálními spojenci – Katar, Saúdská Arábie a Turecko – radikály uvnitř Sýrie.

25. července generální tajemník OSN Pan Ki-moon řekl, že bylo v Sýrii zabito více než 100 000 lidí od začátku povstání. Miliony dalších byly přemístěny kvůli násilí.

Překlad článku Israel will be first victim of US military action against Syria: Iran official
www.presstv.ir/detail/2013/08/27/320703/israel-first-victim-of-us-war-on-syria

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat