Rubriky | Asie a Pacifik

Írán: Útok na Sýrii bude mít za následek zničený Izrael

Zveřejněno 30 srpna 2013 autorem FreePub

Řekl náčelník štábu ozbrojených sil Íránu.

„Jakákoliv vojenská opatření proti Sýrii dostanou sionisty do pekel,“ řekl ve čtvrtek generálmajor Hassan Firouzabadi v projevu o nedávných amerických vojenských hrozbách vůči syrskému národu a vládě.

Dále řekl ohledně útoku na Sýrii: „Byla by to obrovská škoda vůči lidskému společenství a účinky by nebyly omezeny pouze na muslimské komunity. Spojené státy, Velká Británie a jejich spojenci budou velmi trpět nasazením svých vojenských sil v regionu a v Sýrii“

Íránský velitel zdůraznil, že za poslední dva roky od počátku zahraničím zosnované krize v Sýrii ukázal syrský lid velký smysl pro morálku a odpor a toto bude v konečném důsledku triumfem v jakékoliv válce.

Firouzabadi, který také zastává nejvyšší post v íránské národní bezpečnostní radě, uvedl, že jedním z důvodů současného nárůstu chudoby a bezdomovectví v USA jsou obrovské náklady na války v cizích zemích, které vedou američtí státníci.

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

>> Kucinich: Americká válka v Sýrii by se mohla stát Třetí světovou válkou
>> Izrael rozmisťuje raketový systém v blízkosti hranic se Sýrií
>> Írán: Izrael bude první obětí amerických vojenských akcí proti Sýrii

Vyzval americké myslitele a elity, stejně tak jako mezinárodní společenství, aby hledali způsoby, jak vyřešit velké problémy, které američtí vládci uvalují na mezinárodní společenství.

Západ zesílil výzvy k vojenské akci proti Sýrii poté, co radikálové působící v Sýrii prohlásili 21. srpna, že byly stovky lidí zabity při vládním chemickém útoku na pevnost ozbrojenců na předměstích Damašku Ain Tarma, Zamalka a Jobar.

Řada západních zemí, včetně USA, Francie a Velké Británie, rychle přijala rétoriku války proti Sýrii navzdory skutečnosti, že Damašek kategoricky odmítl tato nepodložená tvrzení a oznámil, že chemický útok ve skutečnosti provedli rebelové jako operaci pod falešnou vlajkou.

Média píší o amerických plánech na chirurgicky přesné raketové útoky a že se USA poléhají čtyři americké torpédoborce ve Středomoří. Plán údajně proběhne, až mu dá americký prezident Barack Obama zelenou.

Washington řekl, že je ochoten jít do tohoto plánu i bez souhlasu OSN a i přes opozici ve vlastních řadách amerických občanů, jak ukázaly nedávné průzkumy veřejného mínění.

>> Britové: Pošlete do Sýrie léky, ne zbraně nebo vojáky!
>> V izraelském tisku se objevila mapa útoku proti Sýrii
>> Rusko varuje USA před útokem na Sýrii
>> Analytik: Americká vojenská intervence v Sýrii by byla sebevražda

Překlad článku Top Iranian commander says attacking Syria will burn Israel down
www.presstv.ir/detail/2013/08/29/321084/any-syria-attack-sets-israel-on-fire

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat