Rubriky | Asie a Pacifik, Evropa

Izrael odposlouchával miliony francouzských telefonních hovorů

Zveřejněno 26 listopadu 2013 autorem FreePub

Informaci odhalují uniklé americké dokumenty.

Podle zprávy deníku Le Monde stojí izraelští agenti za kyber-útokem proti komunikační síti, zachytili tak více než 70 milionů telefonních hovorů a SMS za měsíc.

Francie původně obvinila Spojené státy hacku do komunikační sítě bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho během prezidentských voleb v roce 2012.

Představitel francouzské špionáže navštívil letos Spojené státy a diskutoval o tomto pokusu proniknout do komunikačního systému.

Nicméně podle utajovaných dokumentů NSA z dubna 2013, které uveřejnil informátor Edward Snowden, agentura popírá spojení s tímto hackem a údajně naznačila, že za tímto kyber-útokem stojí izraelská zpravodajská služba Mossad.

>> NSA se zaměřuje na ekonomickou špionáž [VIDEO]
>> Američané a Britové špehovali organizaci OPEC [VIDEO]
>> NSA odposlouchávala telefony 35 světových vůdců

V dokumentu je údajně zmínka o tom, že oddělení Tailored Access Operations (TAO) spadající pod NSA, které se zabývá kyber-útoky, popřelo, že stojí za těmito útoky s tím, že ani nejbližší spojenci – Austrálie, Velká Británie, Kanada a Nový Zéland – v tom neměli prsty.

Po druhé světové válce podepsaly Spojené státy dohodu o „žádné špionáži“ s Británií, Austrálií, Novým Zélandem a Kanadou, dohoda je známá jako aliance „Pěti očí“ (Five Eyes aliance).

„TAO se záměrně neptalo ani Mossadu, ani ISNU (izraelská kyber-zpravodajská jednotka), zda byli namočeni do neschválené špionáže Francie,“ uvedl Le Mond v citaci uniklého dokumentu.

Zpráva přišla v době pobouření kvůli tomu, že Spojené státy monitorovaly telefonní hovory 35 světových vůdců.

„Americký představitel dodal NSA seznam 200 telefonních čísel 35 světových lídrů…Navzdory skutečnosti, že většina z nich je obvykle veřejně k dispozici, tak PC (centrum zpravodajské produkce) zaznamenalo 43 dosud neznámých čísel. Tato čísla plus několik dalších dostal někdo za úkol,“ uvádí se v tajném dokumentu uveřejněným Snowdenem.

Snowden, bývalý zaměstnanec CIA, odhalil dva přísně tajné americké vládní špionážní programy, díky kterým NSA a FBI odposlouchávaly miliony amerických a evropských telefonních hovorů a internetová data velkých internetových společností, jako je Facebook, Yahoo, Google, Apple a Microsoft.

>> OSN: Snowden a zničená reputace Velké Británie [VIDEO]
>> Snowden: Špionáž USA snižuje lidem schopnost myslet [VIDEO]
>> Britský premiér: Snowden nám poškodil národní bezpečnost

Překlad článku ‘Israel intercepted millions of French calls’
www.presstv.ir/detail/2013/10/26/331441/israel-hacks-millions-of-french-calls/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat