Rubriky | Asie a Pacifik

Izrael porušuje vzdušný prostor Libanonu, plánuje útok na Sýrii

Zveřejněno 12 února 2013 autorem FreePub

Izrael narušuje libanonský vzdušný prostor s možným záměrem zahájit nálety proti Sýrii.

Tuto informaci sdělil politický analytik pro Press TV. V pátečním rozhovoru pro Press TV se Elias Farhat opřel do OSN pro to, že toleruje tichou agresi Izraele proti libanonskému vzdušnému prostoru.

„Po dobu, kdy izraelské vojenské letouny narušují libanonský vzdušný prostor bez jakékoliv reakce Organizace spojených národů nebo UNIFIL (Prozatímní síly OSN v Libanonu), které jsou na jihu Libanonu, může Izrael znovu použít libanonský vzdušný prostor k leteckému útoku proti jakémukoliv cíli v Sýrii,“ řekl.

„Libanonská vláda předložila tuto záležitost Radě bezpečnosti, protože Izrael používá náš vzdušný prostor k útoku na třetí země, jde o agresi; akt agrese pomocí našeho vzdušného prostoru,“ uvedl analytik.

Farhat poukázal na útok Izraele na výzkumné středisko v blízkosti syrského hlavního města Damašku ze dne 30. ledna a varoval, že pokud bude izraelské narušení libanonského vzdušného prostoru pokračovat, lze podobné útoky proti Sýrii očekávat v budoucnosti.

Ve čtvrtek nejméně 12 izraelských stíhaček narušilo libanonský vzdušný prostor, provedly několik nelegálních letů po celé zemi.

Libanonská armáda často hlásí narušování vzdušného prostoru izraelskými letadly, ale obvykle na ně nepálí. Izraelská armáda tvrdí, že lety slouží pro kontrolní účely.

Narušení vzdušného prostoru, která jsou hlášeny téměř denně, jsou v rozporu se rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 1701, která ukončila izraelskou válku v Libanonu v roce 2006.

Překlad článku Israel violates Lebanon’s airspace to attack Syria: Analyst
presstv.ir/detail/2013/02/09/288148/israel-plans-future-attacks-on-syria

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat