Rubriky | Asie a Pacifik

Tags | ,

Izrael se chystá zahájit další válku proti Gaze

Zveřejněno 06 května 2013 autorem FreePub

Izrael se údajně chystá na další válku proti obleženému pásmu Gazy.

Podle izraelské webové stránky Walla [web] se izraelská armáda připravuje na zahájení operace Pilíř obrany 2 proti Gaze s cílem zastavit raketové útoky z palestinského území a to i přes výrazný pokles jejich počtu.

Izraelská internetová stránka uvedla, že v současné době nemá Izrael důvěru v mír v jižní části Izraele a tak chce spustit další vojenskou ofenzívu v Gaze s cílem zničit vojenskou infrastrukturu Hamásu.

Také dodává, že izraelská armáda do války nasadí více vojáků, aby zabránila protiakcím Hamásu.

Walla sdělila, že je Izrael odhodlán na Gazu zaútočit, protože demokraticky zvolená vláda Gazy nezměnila svůj protiizraelský postoj a odmítá ukončit odpor proti izraelské okupaci palestinského území.

Izraelská osmidenní operace Pilíř obrany zabila v Gaze zhruba 169 Palestinců, zatímco rakety z Gazy zabily 6 Izraelců. Zhruba 1200 Palestinců bylo zraněno.

V odvetě palestinští bojovníci vypálili rakety na izraelská města a zabili přinejmenším pět Izraelců. Válka skončila poté, co Egypt zprostředkoval příměří mezi Hamásem a Izraelem.

Podle mluvčího Hamásu si izraelská osmidenní agrese vůči pásmu Gazy vyžádala škody, přímé i nepřímé, v hodnotě více než 1,2 miliard dolarů.

Překlad článku Israel preparing to launch another war against Gaza: Report
presstv.ir/detail/2013/05/05/301983/israel-preparing-for-another-gaza-war

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.