Izraelská armáda zadržela dvě palestinské děti a jednoho dospělého

Zveřejněno 17 března 2013 autorem FreePub

Střety v Hebronu pokračovaly v pátek 15. března po smrti Mahmúda Adel Teteho.

25-letý Tete zemřel v nedalekém uprchlickém táboře Al Fawar tři dny předtím. Ve tři hodiny odpoledne byli jeden dospělý muž a dva chlapci zadrženi vojáky v palestinské kontrolované oblasti H1 a byli dáni do malého terminálu Checkpoint 56.

Chlapci jsou ve věku kolem 9 a 11 let. Půl hodiny byli drženi uvnitř uzavřené kabiny s několika vojáky, pozorovatelům byl odepřen přístup a to i přes opakované pokusy zjistit, jestli nejsou zadržené osoby týrány
Všichni tři měli svázané ruce a dospělí měl zavázané oči.

Zadržené osoby byly nakonec posláni z kontrolního stanoviště k čekajícímu armádnímu džípu. Vojáci uvedli, že je vezmou na policejní stanici. Celkový počet zatčených občanů Hebronu se tak za poslední dny vyšplhal na jedenáct, žádný z nich zatím nebyl propuštěn.

Během páteční demonstrace izraelské síly použily velké množství slzného plynu a gumových projektilů proti davům Palestinců, kteří protestovali proti zabití Teteho. Podle dohod z Osla není izraelské armádě dovoleno vstoupit do palestinské oblasti H1. Izraelci také napadali domy kvůli dalším útokům proti odolávajícím Palestincům. Někteří z nich byli zraněni, včetně mezinárodního aktivisty, který byl zasažen gumovým projektilem.

Překlad článku VIDEO – Army arrest two children, one adult during Hebron clashes
palsolidarity.org/2013/03/army-arrest-two-children-one-adult-during-hebron-clashes

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat