Rubriky | Asie a Pacifik

Tags |

Izraelská vláda rekrutuje studenty jako placené agenty na sociálních médiích

Zveřejněno 18 srpna 2013 autorem FreePub

Izrael nabírá studenti do „tajných jednotek“ na univerzitách.

Tito studenti pak píší statusy a komentáře na Facebooku, Twitteru a YouTube na popud izraelské vlády.

Studenti účastnící se tohoto projektu budou součástí části veřejné diplomacie premiéra Benjamina Netanjahua. Lídři „tajných jednotek“ obdrží na oplátku stipendium za jejich online veřejnou diplomacii (hasbara).

Úřad předsedy vlády chce investovat 3 miliony šekelů (840 000 dolarů) k náboru, organizování a financování aktivit stovek vysokoškolských studentů, napsal Haaretz.

Zdroje z úřadu předsedy vlády uvedl novinám, že hlavními tématy těchto jednotek jsou problematiky týkající se diplomacie a bezpečnosti, úsilí v boji proti bojkotu Izraele, antisemitismu a delegitimizace Izraele. Studenti se zaměří na demokratické hodnoty Izraele, svobodu vyznání, pluralismus a „další subjekty, které formují vzhled veřejné diplomatické politiky izraelské vlády.“

Člen izraelského knessetu Dov Lipman a ředitel premiérova úřadu pro interaktivní média Danny Seaman odhalili minulý měsíc tuto novou iniciativu během setkání výboru knessetu.

Úřad premiéra plánuje nábor až 550 studentů se znalostmi cizích jazyků ze sedmi univerzit Izraele, Studentská unie bude propagovat tento projekt mezi dalšími desítkami tisíc studentů a poskytne počítače a pracovní prostor pro ústředí tohoto projektu na všech univerzitách.

>> Haaretz: Prime Minister’s Office recruiting students to wage online hasbara battles
>> Americký aktivista: Izrael může vyvolat nukleární válku mezi Ruskem a USA
>> Německý řetězec supermarketů zakázal v Nizozemí prodej izraelského zboží

„Co se týče sociálních médií, nemůžeme čekat,“ řekl nejmenovaný úředník podílející se na tomto projektu pro noviny Jerusalem Post.

Dostaneme určité informace a zajistíme, aby se rozšířily,“ řekl úředník. „Negativní příběhy nenecháme bez odezvy, budeme šířit pozitivní poselství. To, co děláme, je revoluční. Předáváme veřejnou diplomacii do rukou veřejnosti.“

Tyto tajné jednotky budou zřízeny na každé univerzitě. Přestože budou tyto jednotky dostávat příkazy z úřadu premiéra, tak vláda tvrdí, že budou politicky nezávislé.

Tato myšlenka vyžaduje, aby nebyla zobrazována účast státu a proto je nezbytné trvat na tom, aby zapojení studenti neměli politické vazby nebo politickou příslušnost,“ řekl Seaman.

Lídři těchto jednotek obdrží plné stipendium od úřadu předsedy vlády, který na stipendia vynaloží celkem 2 780 000 šekelů (780 000 dolarů) v nadcházejícím akademickém roce, píše Haaretz.

„Národní veřejná diplomatická jednotka klade důraz na aktivity na sociálních sítích,“ uvádí v prohlášení úřad premiéra. „Jako součást tohoto je ustanovována nová pro-izraelská infrastruktura studentů na izraelských vysokých školách. Která bude pomáhat při prosazování a šíření obsahu na sociálních sítích, zejména pro mezinárodní publikum.“

Částečný překlad článku Israeli govt to recruit students as undercover agents on social media
rt.com/news/israel-recruit-students-undercover-509

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat