Rubriky | Asie a Pacifik

Izraelské stíhačky vletěly do Libanonu a zaútočily na konvoj při hranici se Sýrií

Zveřejněno 30 ledna 2013 autorem FreePub

Izraelské letectvo zaútočilo na cíle na syrsko-libanonské hranici ve středu v noci.

Řekl to agentuře Reuters neidentifikovaný diplomatický zdroj. Útok přišel uprostřed zpráv o značném nasazení izraelských letadel v Libanonu. Několik letek izraelského letectva narušilo libanonský vzdušný prostor. Ve středu libanonská armáda uvedla, že čtyři izraelské letouny přeletěly přes město Naqoura na jihu Libanonu, několik hodin létaly nad vesnicemi a pak opustily vzdušný libanonský prostor.

Noční úder izraelského letectva byl zaměřen na cestující konvoj podél syrsko-libanonské hranice, hlásil korespondent RT Paula Slier, citovala libanonská média. „Určitě došlo k úderu v pohraniční oblasti,“ řekl zdroj agentuře Reuters pod podmínkou anonymity.

Řekl, že podobné lety v úterý provedlo osm letounů. Izrael obranné síly (IDF) odmítly potvrdit nebo popřít tuto zprávu. „Nechceme komentovat zprávy tohoto druhu,“ řekla mluvčí IDF.

V uplynulém týdnu došlo k dramatickému nárůstu počtu letadel Izraele spatřených ve vzdušném prostoru Libanonu, který hraničí se Sýrii. Nejméně 12 misí stíhaček bylo hlášeno libanonskou armádou. Zprávy přicházejí uprostřed obavy izraelských úředníků, že syrské chemické zbraně a protiletadlové rakety by mohly spadnout do rukou militantů Hizballáhu v Libanonu.

“Musíme se dívat okolo nás, na to, co se děje v Íránu a jeho zmocněnce a také na to, co se děje v jiných oblastech se smrtícími syrskými zbraněmi, které se stále více rozpadají,” řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu při nedělním zasedání vlády.

Izrael nedávno hrozil zahájit preventivní úder proti Sýrii, pokud režim Assada ztratí kontrolu nad svými zásobami chemických zbraní.

Překlad článku Israel fighter jets enter Lebanese airspace, hit targets on Syria border – reports
rt.com/news/israel-strike-syria-border-091

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat