Rubriky | Asie a Pacifik

Izraelští hackeři údajně zaútočili na Anonymous

Zveřejněno 10 dubna 2013 autorem FreePub

Spor mezi izraelskými hackery a Anonymous pokračuje.

Poté, co byl web OpIsrael.com napaden izraelskými hackery skupina Anonymous na Twitteru tvrdila, že nemá s tímto webem nic společného a tvrdí, že byl tento web vytvořen právě izraelskými hackery.

Poznámka překladatele: Další články na téma Anonymous najdete na našem webu pod tagem [Anonymous]

Izraelští hackeři hackli web OpIsrael.com, který má jméno po protiizraelské kampani Anonymous, a která byla údajně používána pro koordinaci počítačových útoku na izraelské weby. Hackeři na webu uveřejnili proizraelské údaje a videa.

Hlavní stránka tohoto webu byla předělána hackerem jménem EhIrS, uvedl Jerusalem Post [zdroj]. Údajně stejný web hacknul podruhé v sobotu večer a uveřejnil karikaturu počítačové myši s maskou Anonymous, která byla uvězněna v myší pasti z izraelské vlajky [obrázek].

Hacker také přidal video s názvem „Dopis do světa“ (A Letter to the World) a dvacet „Zapomenutých faktů“ ve prospěch Izraele a jeho existence. Internetové stránky byly stále hacknuté i v úterý a fungovaly s přestávkami.

Po této zprávě o nejnovějším hacknutí Anonymous popřeli účast na tomto webu, tweetli to, že Izraelci prostě vytvořili webovou stránku vypadající jako stránka Anonymous a pak ji hackli.

V sobotu se hackeři s názvem „izraelské elity“ dostali do webových stránek v Pákistánu a uveřejnili obrázky vojáků izraelských obranných sil (IDF) a izraelské vlajky.

Útok EhIrS následoval po sobotním masivním kybernetickém útoku proti izraelským webů, který organizovali Anonymous. Útok dostal název #OpIsrael [zdroj]. Desítky izraelských webových stránek byly v neděli nedostupné, jedna z nich byla i stránka izraelského ministerstva obrany.

Hackeři tvrdí, že způsobili značné finanční škody až 3 miliardy dolarů, zatímco údajně hackli zhruba 30 000 izraelských bankovních účtů. Nicméně izraelští představitelé prohlásili, že nedošlo k žádným velkým komplikacím.

V neděli Izrael oficiálně reagoval na masové kybernetické útoky, provedl řadů zátahů a zatkl několik palestinských aktivistů.

Anonymous předtím vyhrožovali, že „vymažou Izrael z kyberprostoru“ na protest proti týrání Palestinců [zdroj].

Překlad článku You hack me, I hack you: Israeli hackers break alleged Anonymous website
rt.com/news/israel-anonymous-website-hacked-577

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat