Izraelští vojáci útočili na palestinské demonstranty, 150 zraněných

Zveřejněno 16 února 2013 autorem FreePub

Nejméně 150 lidí bylo zraněno poté, co se izraelští vojáci střetli s palestinskými demonstranty.

Ke střetu došlo u vězení Ofer v okupovaném západním břehu Jordánu. Izraelské síly střílely slzný plyn, omračující granáty a gumové projektily na stovky Palestinců a zahraničních aktivistů, kteří se v pátek shromáždili před vojenským vězením Ofer nedaleko města Ramalláh.

Protest se konal, aby ukázat solidaritu s palestinskými vězni, kteří jsou na hladovce v izraelských věznicích, demonstranti požadovali jejich okamžité propuštění. Tři novináři jsou údajně mezi zraněnými.

Desítky palestinských vězňů, včetně Samera al-Issawi, v současné době drží hladovku, požadují lepší podmínky, včetně zvýšení nároků na návštěvy rodiny a konec samotkám.

Issawi, 33 let, drží hladovku sedm měsíců na protest proti jeho administrativní vazbě, kontroverzní praxi používané Tel Avivem, která umožňuje izraelským orgánům držet lidi, většinou Palestince, na dobu neurčitou bez obvinění nebo soudu.

Issawi byl zatčen v červenci 2012 jen několik měsíců poté, co byl propuštěn jako součást dohody o výměně vězňů mezi Izraelem a Hamásem.

Podle zprávy publikované nevládní Palestinian Prisoner Support and Human Rights Association je nejméně 4610 „politických“ palestinských vězňů drženo v izraelských věznicích.

Nezávislé zdroje ale tvrdí, že je počet palestinských vězňů v izraelských věznicích kolem 11 000.

Překlad článku Israeli troops attack Palestinian protesters, 150 injured
presstv.ir/detail/2013/02/15/289098/israeli-troops-attack-palestinians-in-wb

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat