Rubriky | Ameriky

Kanada zakázala masky na „nezákonných“ protestech

Zveřejněno 23 června 2013 autorem FreePub

Jako trest hrozí až deset let vězení.

Kanadský kontroverzní zákon Concealment of Identity Act zakazuje nošení masek během nepokojů a „nezákonných shromáždění“, hlásí CBC News. Zákon byl představen v roce 2011 poslancem Blake Richards v reakci na zvyšující se výskyt vandalismu při politických protestech a sportovních akcích.

Je pozoruhodné, že již podobný federální zákon v Kanadě existuje, zakazuje nosit převlek „s úmyslem spáchat trestný čin“ a má stejný trest – 10 let odnětí svobody. Rozdíl v jazyce je záměrný: Richards kritizoval stávající právní předpisy pro jejich vysokou náročnost důkazního břemene.

Nyní místo toho, aby měl člověk úmysl spáchat trestný čin, stačí pouhá účast na nezákonném shromáždění s maskou. Richards trvá na tom, že je zákon nezbytný pro „preventivní“ jednání s protestujícími ještě než protest eskaluje.

Co odlišuje protiprávní shromáždění od toho legálního? CBC poukazuje na to, že jde o „shromáždění tří či více osob s úmyslem provést jakýkoli společný cíl, shromáždit se tak…zapůsobit na lidi v okolí…vystrašit…a zároveň rušit klid.“

Překlad článku Canada criminalizes masks at ‚unlawful‘ protests with up to 10 years in prison
theverge.com/2013/6/20/4447544/canada-bill-c-309-concealment-identity-act-criminalizes-masks-at-riots

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat