Rubriky | Evropa

Kardinálové jednají o novém papeži

Zveřejněno 05 března 2013 autorem FreePub

Přes 100 katolických kardinálů v pondělí zahájilo jednání o novém papeži.

Francouzský kardinál Andre Vingt-Trois řekl reportérům: „Vezmeme si tolik času, kolik budeme potřebovat, musíme přemýšlet o tom, jaký druh papeže církev nyní potřebuje. Rád bych polyglota, muže víry, muže dialogu…Nový papež bude jistě muset čelit problémům v rámci kurie.“

11. února Benedikt XVI. oznámil své rozhodnutí odstoupit, vzhledem ke svému věku již nebyl schopen plnit své povinnosti. 28. února odstoupil po osmi letech ze svého úřadu.

Nicméně nedávná zpráva v italském deníku La Repubblica tvrdí o Benediktovi XVI., že se rozhodl odstoupit poté, co ho interní vyšetřování církve informovalo o řadě vydírání, uplácení a homosexuálního sexu ve Vatikánu.

Ve zprávě se uvádí, že tři kardinálové, včetně bývalého šéfa tajných služeb Vatikánu, byli požádáni, aby ověřili obvinění z finančních nesprávností, bratříčkování a korupce, která byla uveřejněna z důvěrných papežských dokumentů při skandálů přezdívaném „Vatileaks.“

Tito tři kardinálové uvedly své závěry papeži 12. prosince 2012 v téměř 300 stránkovém dokumentu, který odhaluje existenci „sítě“ homosexuálních prelátů ve Vatikánu a obsahuje „přesnou mapu neplech“ uvnitř svatého stolce, uvedly italské noviny.

„Byl to ten den s těmito dokumenty na stole, kdy se Benedikt XVI. rozhodl, jak již dlouho zamýšlel,“ uvedly noviny La Repubblica.

Vatikán odmítl tuto zprávu odmítnout nebo potvrdit.

V lednu 2012 unikla řada vnitřních dokumentů svatého stolce do italských médií.

V květnu 2012 vatikánské úřady zatkly Paola Gabriela, komorníka Benedikta XVI., na základě podezření z úniku těchto informací a dali mu 18 měsíců ve vězení. Nakonec byl obvinění zproštěn.

Překlad článku Cardinals in Vatican discuss next Pope
presstv.ir/detail/2013/03/04/291858/cardinals-in-vatican-discuss-next-pope

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat