Rubriky | Asie a Pacifik

McDonald odmítá otevřít pobočku na západním břehu Jordánu

Zveřejněno 29 června 2013 autorem FreePub

Odmítá ji otevřít v ilegální izraelské osadě.

Americký potravinářský gigant McDonald odmítl nabídku otevřít pobočku v izraelské osadě na okupovaném západním břehu Jordánu, jde o další odpor vůči režimu ilegálních sídelních aktivit.

Ve čtvrtek Irina Shalmor, mluvčí McDonaldu pro Izrael, řekla, že řetězec zrušil nabídku vlastníků obchodního domu ve výstavbě v osadě Ariel s cílem otevřít pobočku vzhledem ke své politice vyhnout se okupovaným palestinským oblastem.

>> Izrael krade vodu z údolí Jordánu, nutí Palestince opustit své domovy

Omri Padan, majitel McDonaldu v Izraeli, je zakladatel izraelské organizace Peace Now, která vyjádřila nesouhlas s ilegální činností osad. Organizace se domnívá, že je výstavba osad překážkou k dosažení míru.

Rozhodnutí společnosti rozzlobilo izraelské představitele a osadníky.

>> Články na toto téma pod tagy [IZRAEL], [GAZA] a [PALESTINA]

Yigal Delmonti, aktivista izraelské osady, řekl: „McDonald se posunul od pro ziskové společnosti ke společnosti s proti izraelskou politickou agendou.“

Rafeef Ziadah, palestinský aktivista, uvedl, že rozhodnutí společnosti „bude podporovat další společnosti, aby ukončily svou spoluúčast na izraelské okupaci.“

>> Izrael používá Palestince jako lidské štíty

Mnoho zemí, včetně některých spojenců Tel Avivu, odsoudilo izraelské plány na výstavbu ilegálních osadnických jednotek na okupovaných palestinských územích.

Více než půl milionu Izraelců žije ve více než 120 nelegálních osadách postavených od doby izraelské okupace palestinských území na západním břehu Jordánu a východním Jeruzalému v roce 1967.

Ve středu izraelský režim schválil výstavbu 69 nových nelegálních osadnických jednotek ve východním Jeruzalému navzdory mezinárodní kritice výstavby nelegálních osad.

13. června izraelský mluvčí řekl, že Tel Aviv postaví více než 1000 nových nelegálních jednotek ve dvou osadách na západním břehu Jordánu – jde o Itamar a Bruchin.

15. června generální tajemník OSN Pan Ki-mun kritizoval rozšiřování osad na okupovaném západním břehu Jordánu, tento kro nazval „porušením mezinárodního práva.“

>> Izrael krade Palestincům ropu a zemní plyn

Překlad článku McDonald’s refuses to open branch in West Bank illegal settlement
www.presstv.ir/detail/2013/06/28/311223/mcdonalds-not-to-operate-in-west-bank

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat