Méně známé geoglyfy

Zveřejněno 15 ledna 2013 autorem FreePub

Podívejme se společně na méně známé záhadné obrazce na zemi, tzv. geoglyfy.

Cerne Abbas není práce Photoshopu. Je skutečný! A je hodně velký! Tento velký okřídlený geoglyf se nachází v Dorsetu v Anglii a měl znamenat symbol plodnosti. 55 metrů velký nahá postava je oblíbenou turistickou zastávkou, ale také prý nosí štěstí, pokud na ní přespíte a chcete otěhotnět. Byl vytvořen pravděpodobně v polovině 17. století.

Blythe Intaglios se nachází v Kalifornii nedaleko hranic s Arizonou. Na rozdíl od okřídleného geoglyfu v Anglii jsou tyto vytvořeny odškrábáním tmavé povrchové horniny, aby se odhalila pevná suchá dolní vrstva. Může být starý 10 tisíc let. Jsou dlouhé od 5 do 52 metrů a vytvořili je starověcí Indiáni Mojave nebo Quechan.

Marree Man v Austrálii. Je na zakázaném území původních obyvatel a nemůže být prozkoumáno, ale zprávy tvrdí, že je 20 až 30 cm hluboký a 35 metrů široký. Byl objeven pilotem v roce 1998. Z neznámých důvodů anonymové tvrdí, že jej vyrobili Američané. Většina si myslí, že jde o poměrně nový obrazec, i když postoj a technika držení vypovídá spíše o domorodém původu.

Na geoglyfech je zajímavé to, že se stejně jako pyramidy nachází po celém světě.

Překlad článku Lesser Known Geoglyphs
beforeitsnews.com/paranormal/2013/01/lesser-known-geoglyphs-2446536.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat