Rubriky | Ameriky

Město New York umožňuje lékařům předepisovat čerstvé ovoce a zeleninu k léčbě obezity

Zveřejněno 10 srpna 2013 autorem FreePub

V dnešní době těžko najdete nějaké rozhodnutí vlády, které dává smysl.

O to víc je program zavedený městem New York něčím novátorským. Má název „Předepisovací program ovoce a zeleniny,“ umožňuje lékařům „předepsat“ čerstvé ovoce a zeleninu pacientům s nadváhou či obezitou, dávají jim tzv. „health bucks,“ které jsou splatné pouze na místních farmářských trzích.

Viz oznámení tohoto programu na webu Wholesome Wave.

Tento program umožňuje největšímu americkému městu New York oficiálně uznat, že ovoce a zelenina hrají roli při prevenci chronických degenerativních onemocnění – na této představě však Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) trvá, že je klamná.

Podle FDA neexistuje nic jako ovoce, zelenina, doplněk či superpotravina se schopností zabránit, léčit či vyléčit jakoukoliv nemoc.

>> Seznam Éček: Jak žít zdravěji
>> Infografika: Co a kdy jíst – ovoce a zelenina v sezóně
>> Potraviny které vám zlepšují paměť

Samozřejmě že se FDA mýlí vzhledem k dnešním znalostem o výživě a nemocích, nicméně je to pořád současná federální politika. Podle FDA pouhé „předepisování“ potravin jako něčeho k prevenci obezity automaticky transformuje jídlo na „lék“.

Podle současných předpisů FDA je město New York vinné podporou „neschválených léků,“ kterou jsou opravdu jen ovocem a zeleninou. Takto ale funguje logika FDA.

Úředníci města New York investovali do výživy za účelem prevence nemocí

Zdá se, že se New York nenechává zastavit bludy od FDA. Místostarostka Linda Gibbs a zdravotní komisař Thomas Farley oznámili tento program a podle všeho se setkal s velkým přijetím. Umožňuje rodinám, které mají předepsány health bucks, kupovat čerstvé produkty na více než 140 farmářských trzích v New Yorku.

Jak píše WFEV:

„Obyvatelka Bronxu Tammy Furch řekla, že její rodina vidí pozitivní změny od doby spuštění tohoto programu.

„Můj syn zhubl díky tomuto programu 18 kilogramů a já jsem také zhubla a stejně tak mé zbylé děti, které jsou součástí tohoto programu.“

Program byl spuštěn Wholesome Wave v roce 2011 a od té doby se rozšířil do sedmi států USA.

Částečný překlad článku NYC allows doctors to prescribe fresh fruit and vegetables as treatment for obesity; FDA declares veggies ‚unapproved drugs‘
www.naturalnews.com/041382_fruits_and_vegetables_prescriptions_farmers_markets.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat