Rubriky | Evropa

Tags | ,

Meteorit v Rusku byl zkouškou tajné zbraně USA

Zveřejněno 17 února 2013 autorem FreePub

Člen ruského parlamentu říká, že nedávný pád meteoru na Uralu byl ve skutečnosti testem nových zbraní USA.

„Nešlo o meteority; šlo o Američany, kteří testovali své nové zbraně,“ řekl ruský kontroverzní liberální lídr Vladimir Zhirinovsky. „[Americký ministr zahraničí] Joh Kerry chtěl v pondělí varovat [ruského ministra zahraničí] Lavrova, hledal Lavrova, který byl na cestě. Chtěl varovat Lavrova před provokací ze strany Ruska,“ dodal Zhirinovsky.

V pátek ruské ministerstvo nouze ve svém prohlášení uvedlo, že ráno úlomky meteoritu spadly do Čeljabinské oblasti a rozbily okna. Přes tisíc lidí, včetně 200 dětí, bylo zraněno.

Úlomky údajně spadly poblíž města Satka asi 200 kilometru od města Čeljabinsk. Do oblasti bylo vysláno 20 tisíc pracovníků, aby napravili škody.

Úřady tvrdí, že meteorit nezpůsobil žádné velké škody. „Nedošlo k poškození vytápění, dodávek plynu nebo elektrické sítě. Všechny systémy pracují správně,“ řekl novinářům čeljabinský náměstek hejtmana Sergei Komyakov.

„To, co se stalo nad uralským regionem nebyl meteorický roj, jak se původně tvrdilo,“ řekla mluvčí ministra nouze Yelena Smirnykh agentuře Interfax. „Šlo o jediný meteor, který hořel při průchodu atmosférou.“

Překlad článku Meteor strike result of secret US weapons test: Russian MP
presstv.ir/detail/2013/02/16/289228/russia-meteor-strike-was-us-arms-test

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat