Rubriky | Svět

Microsoft dával NSA přístup k šifrovaným zprávám

Zveřejněno 12 července 2013 autorem FreePub

Ukazují to nové úniky informací od Edwarda Snowdena.

Tyto informace ukazují, že Microsoft spolupracoval se Spojenými státy a předával Národní bezpečnostní agentuře (NSA) přístup k obrovskému množství zašifrovaných internetových dat.

Guardian oznámil, že přísně tajné dokumenty ukazují, že Microsoft dával FBI a NSA přístup ke Skype videohovorům, Outlooku a účtům na Hotmailu.

Hlavní body jsou shrnuty v Guardianu:

• Microsoft pomohl NSA obejít jeho šifrování z obavy, že by agentura nebyla schopna zachytit webové chaty na novém portálu Outlook.com.
 
• Agentura již měla přístup k e-mailu na Outlook.com bez šifrování, včetně Hotmailu.
 
• Společnost spolupracuje s FBI v letošním roce, aby měla NSA snadnější přístup přes Prism do jejího cloudového úložiště služby SkyDrive, která má nyní více než 250 milionů uživatelů po celém světě.
 
• Microsoft také pracoval s Data Intercept Unit od FBI, aby „rozuměli“ potenciálním problémům s funkcí v Outlook.com, která umožňuje uživatelům vytvářet e-mailové aliasy.
 
• Skype, který byl koupen společností Microsoft v říjnu 2011, spolupracoval se zpravodajskými agenturami v loňském roce, aby Prism shromažďoval videohovory.

>> Guardian: How Microsoft handed the NSA access to encrypted messages
>> Snowdenovi hrozí smrt ze strany amerických sil
>> Prohlášení Edwarda Snowdena v Moskvě

Microsoft již dříve popřel spolupráci s NSA. Společnost uvedla ve čtvrtek v prohlášení, že pouze předala zákaznická data skrze vládní požadavky.

„Aby bylo jasno, Microsoft neposkytuje vládě žádný přístup do SkyDrive, Outlook.com, Skype nebo jakéhokoli jiného produktu Microsoftu,“ uvedla společnost.

„Chceme, aby byly některé aspekty této debaty diskutovány volněji. To je důvod, proč zastáváme větší transparentnost, která by pomohla každému pochopit tyto důležité otázky a diskutovat o nich.“

Bývalý kontraktor NSA Edward Snowden, který je obviněn ze špionáže, údajně pobývá na mezinárodním letišti Šeremetěvo v Moskvě.

Dříve Snowdenem uveřejněné dokumenty odhalily masivní sledování NSA, včetně dvou špionážních programů – jeden pro shromažďování telefonních hovorů v USA a další pojmenovaný PRISM pro sledování používání webů na amerických serverech americkými občany a občany jiných zemí.

Další dokumenty také ukazují, že americká vláha špehovala kanceláře Evropské unie a brazilské firmy a jednotlivce.

>> Většina Američanů si myslí, že se Snowden zachoval správně
>> Rusko: Snowden přijal azyl ve Venezuele
>> Brazílie vyjadřuje hluboké znepokojení nad špionáží ze strany USA

Překlad článku Microsoft hands NSA access to encrypted messages: Report
www.presstv.ir/usdetail/313388.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat